Spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin, sa oficiálne stal krypto miliardárom

Etheru (ETH) sa len nedávno podarilo prekročiť cenu 3 000 dolárov a vytvorilo dokonca aj svoje nové ATH, ktoré prekonalo hranicu 3 500 dolárov. Spolu s výrazným rastom ceny, ktorá sa stále drží nad 3 000 dolármi, stúpajú samozrejme aj hodnoty majetkov hodlerov ETH. Čerstvým krypto miliardárom sa tak stal aj známy spoluzakladateľ Etherea, Vitalik Buterin.

Peňaženku so zostatkom ETH ako Vitalik by ste určite chceli tiež

Ether sa aktuálne obchoduje za naozaj astronomické ceny a je to určite dôvod na radosť aj pre spoluzakladateľa Etherea. Na svojej súkromnej elektronickej peňaženke totiž drží viac ako 333 500 ETH, čo znamená, že pri aktuálnej cene ETH, má hodnotu presahujúcu 1 miliardu dolárov. Podľa niektorých krypto hráčov sa tak ako 27-ročný stal Vitalik pravdepodobne najmladším krypto miliardárom v histórii.

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Jedná sa o adresu (0xAb5801a7D398351b8bE11C439e05C5B3259aeC9B), ktorú v roku 2018 označil za svoju hlavnú samotný Vitalik. Najnižšia hodnota tejto peňaženky bola zaznamenaná v roku 2015 a jednalo sa o 0,12$. Podľa aktuálnych informácií etherscan.com je jej aktuálna hodnota na úrovni 1,07 miliardy $. Okrem ETH sa na nej nachádza aj množstvo rôznych tokenov, nakoľko mnoho projektov vidí zaslanie svojich kryptomien na ostro sledovanú peňaženku ako formu marketingu. Väčšina z nich má nulovú hodnotu a časť projektov už pravdepodobne aj zanikla.

Bitcoin zaujal retail a Ethereum inštitúcie

Zdá sa, že narozdiel od rastu Bitcoinu, ktorý živý najmä retail, je rast Etherea podporovaný hlavne inštitucionálnymi investormi. CEO CryptoQuant, Ki-Young Ju poznamenal, že podľa údajov bolo začiatkom apríla zaznamenaných viac než 400 000 výberov ETH z burzy Coinbase. Práve túto platformu využívajú na otvorenie svojich krypto pozícií najčastejšie inštitúcie. Dáta tak naznačujú, že sentiment okolo ETH je aktuálne veľmi pozitívny.

S&P Dow Jones prináša prvé kryptomenové indexy, nechýba ani ETH

Ethereum sa spolu s Bitcoinom dočkali veľmi pozitívnej správy. Známe S&P Dow Jones Indices prináša prvé kryptomenové indexy.Konkrétne sa jedná o S&P Bitcoin Index, S&P Ethereum Index a S&P Crypto Mega Cap Index. Indexy nesledujú priamo cenu, ale výkonnosť jednotlivých aktív a posledný Mega Cap Index sleduje kombinovanú výkonnosť ETH a BTC.

Prečítajte si tiež: Charlie Munger, pravá ruka Warrena Buffetta, opäť skritizoval kryptomeny veľmi ostrými vyjadreniami!

Je to dôležitý krok, ktorý poukazuje na to, že kryptomeny postupne dospievajú a už ich nemôžu ignorovať ani tie najznámejšie inštitúcie. Indexy umožnia obchodníkom rýchlo získať predstavu o oboch kryptomenách a určite pritiahnu pozornosť mnoha ďalších traderov po celom svete.

Zdroje: cointelegraph.com, bitcoinist.com, reuters.com, spglobal.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart