Spoločnosť MicroStrategy zarobila na kúpe BTC desiatky miliónov dolárov – plánuje dokúpiť ďalšie krypto?

O spoločnosti MicroStrategy, ktorá ku koncu septembra nakúpila viac ako 38 000 BTC, sme už niekoľkokrát informovali. Jej CEO, Michael Saylor sa začína pomaly stávať vplyvnou osobou aj v kryptomenovom svete, keďže dostáva stále viac a viac priestoru v rôznych rozhovoroch a podcastoch v ktorých potvrdzuje, že sa z neho začína stavať pravý kryptomenový býk. Niet sa čomu diviť, veď za pomoci investície do Bitcoinu sa spoločnosti MicroStrategy aktuálne podarilo vykázať jeden z najlepších kvartálov za posledných niekoľko rokov.

Profit 100 miliónov dolárov iba za 6 týždňov

Približne v polovici septembra sa Michael Saylor vyjadril, že MicroStrategy nakúpila Bitcoin v hodnote 425 miliónov dolárov (38 250 BTC priemerne za 11 100 dolárov). V poslednom oficiálnom výpise spoločnosti MicroStrategy, v ktorom bola zhrnutá situácia tretieho kvartálu tohto roku z pohľadu danej spoločnosti sa uvádzalo, že MicroStrategy nakúpila BTC v priemernej hodnote 11 111 dolárov za jeden bitcoin (aj so všetkými poplatkami spojenými za tieto služby).

Pri aktuálnej hodnote Bitcoinu na hranici 13 350 (v čase písania článku), tak činil zárobok za jeden nakúpený bitcoin približne 2 240 dolárov, čo pri vlastnení 38 250 BTC robí nárast na hodnote tejto investície viac ako 85 miliónov dolárov. Táto suma bola na istý čas vyššie ako 100 miliónov dolárov, avšak Bitcoin sa odrazil od hranice 14 000 dolárov a momentálne došlo ku čiastočnému retracementu.

To však nemení nič na tom, že tieto zisky sú stále vyššie, ako zisk z vlastného biznisu tejto spoločnosti. Za posledné tri roky totižto spoločnosť MicroStrategy zarobila „iba“ 75 miliónov dolárov.

Samozrejme, že tento zisk je podnietený najmä skvelým vývojom ceny BTC, ktorý vidíme v posledných dňoch. Napriek tomu ale treba povedať, že MicroStrategy si aj vďaka nákupu BTC pripísala jeden z najlepších kvartáloch za posledné roky. Uvedomujú si to aj poprední predstavitelia tejto spoločnosti, kedže sa niekoľkí z nich, na čele so samotným Michaelom Saylorom, vyjadrili, že spoločnosť uvažuje nad dokúpením ďalších bitcoinov.

Podľa ich vlastných slov má investícia do Bitcoinu pomáhať nielen ich finančnej situácii, ale aj reputácii samotnej spoločnosti. Množstvo zákazníkov totižto ocenilo prístup tejto spoločnosti voči investícii do Bitcoinu, čím sa navýšila kredibilita rozhodnutí manažmentu MicroStrategy, z ktorej budú môcť teraz profitovať. Veď predsa kto by nechcel využiť služby spoločnosti, ktorá za 6 týždňov zarobila viac ako 20% na svojej investícii?

Pri 100 miliónoch sa ani zďaleka nekončí

Ako sme už spomenuli, tak v kryptomenovom svete je toto investičné rozhodnutie spoločnosti MicroStrategy, vnímané pomerne pozitívne. Množstvo popredných predstaviteľov, na čele s bratmi Winklevossovými si myslí, že takýto krok spraví ešte mnoho spoločností, čím sa niekoľkonásobne navýši cena Bitcoinu. Ich tvrdenia potvrdili už aj spoločnosti ako Square alebo Stone Ridge, ktoré investovali desiatky miliónov dolárov do najväčšej kryptomeny.

Podľa Dana Tapiera, spoluzakladateľa fondu zaoberajúceho sa investíciami do digitálnych aktív (10T Holdings), to však ale pre spoločnosť MicroStrategy ani zďaleka nekončí so ziskom 100 miliónov dolárov. Podľa neho sa môže táto investícia celkovo vyšplhať na hodnotu až 10 miliárd, za približne 10 rokov, čím sa v očiach Dana Tapiera, Michael Saylor zaradí medzi najväčších a najlepších investorov všetkých čias.  

Napriek tomu, že sa môže zdať, že nákup Bitcoinu na 11 111 dolároch je už neskoro alebo privysoko, pri potenciáli najbližšieho bullrunu a hodnôt, na ktoré nás môže dostať, ide určite o správne investičné rozhodnutie. Ako sám Saylor povedal, za investíciu do BTC sú radi a veria, že im poslúži ako správny krok pre spoločnosť.

Zdroje: https://dailyhodl.com/, https://dailyhodl.com/, https://www.coindesk.com/, ir.microstrategy.com,

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart