Spoločnosť Microsoft uvádza skúšobný algoritmus Etherea na platforme Azure

Cloudová platforma spoločnosti Microsoft- Azure, zaviedla nový proof-of-authority (PoA) algoritmus na svojom blockchain reťazci Etherea (ETH). Nový algoritmus siete Ethereum údajne umožní efektívnejší spôsob budovania decentralizovaných aplikácií (DApps) pre súkromné ​​alebo konzorčné siete, kde sú všetci účastníci konsenzu známi a renomovaní.

Na rozdiel od proof-of-work- existujúceho protokolu na Azure – algoritmus PoA je založený na princípe schválených identít alebo validátorov v blockchain reťazci a nevyžaduje konkurenciu pri dokončovaní transakcií.+

Nový produkt spoločnosti Ethereum, v projekte Azure, je vybavený množstvom funkcií, ktoré zabezpečujú jeho správny chod a bezpečnosť, ako je napríklad identifikačný lízingový systém, webová podpora Parity, Azure Monitor a Governance DApp.

Identifikačný lízingový systém má za cieľ zabezpečiť, že aj keď každý člen má sieťové konsenzuálne uzly, tak žiadne dva uzly nemôžu mať rovnakú identitu. Systém zabezpečuje ochranu identity aj v prípade virtuálneho stroja alebo výpadku, takže nové uzly môžu rýchlo otáčať a obnoviť identitu predchádzajúcich uzlov.

Parity je webová podpora zameraná na zjednodušenie procesu budovania inteligentných zmlúv, umožňujúc zákazníkom písať ich v jazykoch, ktoré sú viac známe než existujúci programovací jazyk Solidity na blockchain reťazci ETH.

Governance DApp sa snaží zjednodušiť delegovanie hlasovania a validátorov. Aktivovaním tejto funkcie vývojári poskytujú zákazníkom vyššiu úroveň, ktorá umožňuje programátorom skryť všetky relevantné údaje o objekte, aby sa znížila zložitosť a zvýšila účinnosť. Taktiež zabezpečí, aby mal každý člen kontrolu nad svojimi vlastnými kľúčmi, čo umožňuje plne chránené podpisovanie na vybranej peňaženke používateľa.

Microsoft prvýkrát oznámil spustenie platformy koncom roka 2015. Spoločnosť Azure bola založená v roku 2010 a poskytuje globálnu sieť dátových centier riadených spoločnosťou Microsoft na vývoj, testovanie, nasadzovanie a správu aplikácií a služieb.

Predtým, v júni, R3 blockchain konzorcium oznámilo, že firma – spolu s 39 globálnymi finančnými spoločnosťami – úspešne testovala svoju aplikáciu pomocou know-your-customer (KYC), pričom v spoločnosti Microsoft- Azure prebehlo celkovo 45 sieťových uzlov.

1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart