Spoločnosť AT & T využije technológiu blockchain v spolupráci s IBM a Microsoft

Americký telekomunikačný gigant AT & T oznámil vytvorenie balíka riešení založených na technológii blockchain, určených na spoluprácu s technológiami spoločnosti IBM a spoločnosti Microsoft.

Riešenia založené na technológii blockchain v spoločnosti AT & T, ktoré spolupracujú s platformou IBM Blockchain na zaznamenávanie údajov a technológiou spoločnosti Microsoft Azure, majú za cieľ “priniesť pre svojich podnikových zákazníkov dodatočnú transparentnosť a zodpovednosť aj v najzložitejších dodávateľských reťazcoch”.

Telekomunikačná spoločnosť plánuje rozvíjať digitalizáciu podnikových procesov a konštatuje, že odvetvia vrátane výrobnej, maloobchodnej a zdravotnej starostlivosti môžu využiť technológiu blockchain.
Andy Daudelin, viceprezident spoločnosti AT & T, uviedol v tlačovej správe, že blockchain technológia “mení spôsob, akým mnohé podniky podnikajú” a dodáva: ,,Blockchain zlepšuje bezpečnosť a umožňuje lepšie riadenie transakcií.”

V auguste spustila cloud platforma spoločnosti Microsoft Azure nový algoritmus Alpha ethereum (ETH), ktorý umožňuje “efektívnejší” spôsob budovania decentralizovaných aplikácií (DApps).

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart