Slovák objavil falošnú “Ethereum App”, ktorá sa objavila v obchode Google Play

Online obchod pre operačný systém Android- Google Play, sa nedávno stal miestom pre hosťovanie podvodnej aplikácie Ethereum. Lukáš Stefanko, výskumník zo Slovenska, našiel v službe Google Play túto podvodnú aplikáciu, ktorá bola údajne ponúknutá na nákup za cenu 335 EUR čo je okolo 388 USD.

V tweete z 20. augusta poznamenal, že nákup mincí v aplikácii nie je rovnaký ako nákup Etherea, čo naznačuje, že jeho nedávny objav je kryptomenový podvod, ktorého cieľom je oklamať používateľov tým, že napodobňuje pôvodný altcoin Ethereum, ktorý má hodnotu okolo 290 USD.

Podvodná aplikácia bola preložená prostredníctvom služby Google Translate ako “len Ethereum” a bola vyvinutá tzv. Google Commerce Ltd a od poslednej aktualizácie v auguste 2017 sa podarilo viac ako 100 inštalácií. V tomto čase je už aplikácia v službe Google Play nedostupná. Dňa 27. júla, spoločnosť Google zakázala používanie aplikácií na obchodovanie s kryptomenami prostredníctvom Google Play. Podľa stránky Next Web sa napriek nedávnemu zákazu stále objavujú viaceré nelegálne aplikácie, ako je napríklad JSEcoin.

Predtým v apríli, oznámil tech gigant aj zákaz pre ťažbu kryptomien z jeho internetového obchodu Chrome, ako aj všetky rozšírenia prehliadača na obchodovanie s kryptomenami. V marci spoločnosť Google sledovala Facebooku a následne oznámili zákaz pre všetky reklamy súvisiace s kryptomenami, čo údajne ovplyvnilo krypto trhy.

Zdroj: 1

Teraz je ten správny čas si zvoliť kryptomeny, ktoré v budúcnosti budú stáť za to. Vďaka naším analýzam a informáciám, ktoré s vami zdieľame, vám uľahčíme rozhodovanie a pomôžeme vám na vašej ceste svetom kryptomien ? Navyše stíhate akciové ceny, ktoré platia už len pár dní.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Obchod z 20.8.: 

Obchod zo 17.8.: 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart