Slováci sprístupnia komoditný trading cez krypto burzu v Singapure

Platformu si môžete otestovať obchodovaním krypto párov s budgetom v ekvivalente 5000 USD

SINGAPUR – Trh, ktorý bol donedávna iba doménou akreditovaných investorov a vytváral veľké bariéry vstupu pre malých traderov sa začína otvárať  pre všetkých, hoci aj bez bankového účtu.

Preniesť multi – biliónový globálny trh s komoditami  na blockchain sa rozhodla krypto burza Virtuse Exchange (VEX) so sídlom v Singapure, za ktorou stojí Slovák Rastislav Vasilišin.  „Jedným z najlepších prípadov použitia blockchainu je demokratizácia investovania. Investície do bonitných aktív nesmú byť iba výsadou vyvolených a nesmú čeliť žiadnym časovým alebo geografickým prekážkam,“ uviedol R. Vasilišin.

Platforma VEX sprístupní komoditný trading investorom z viac ako 100 krajín. Prostredníctvom Bitcoinu, Tehtheru, neskôr aj XRP budú môcť obchodovať hlavné svetové komodity ako  zlato, striebro, platinu, ropu, či kávu, ale napríklad aj emisie CO2. V ďalšej fáze ku komoditám pribudnú aj ETF a indexy ako S&P 500 alebo Nasdaq 100.

Nové funkcie

V prvej fáze burza otvorí trading hlavných krypto párov a sprístupní pri tom aj nové funkcionality, ktoré na súčasných krypto burzách stále nie sú úplne bežné.  

Trading hlavných krypto párov si môžu užívatelia ešte stále vyskúšať v rámci testovacej prevádzky, ktorá sa čoskoro ukončí. Pre uľahčenie pritom každý trader dostane ekvivalent 5000 USD. Stačí prejsť jednoduchým overovacim procesom (KYC) a vo svojom beta wallete nájde 0,5 BTC, 5 ETH, 10 LTC, 1,500 XRP, 200 EOS a 500 USDT 500.

Všetky nástroje ako pohľad na trhy, kontrakty a analytika sú zobrazené na jednom screene. „Obchodníci budú môcť  využiť aj používať nástroje riadenia rizík. Môžu jednoducho zadať maximálnu a minimálnu cenu svojich kontraktov pokojne ísť spať. Použitím limitného príkazu nebudú odkázaní na promptnosť alebo korektnosť, ” uviedol Matej Demeš, výkonný riaditeľ burzy.

S cieľom zapojiť čo najviac traderov burza plánuje využiť aj špeciálny odmeňovací program, na základe ktorého by každý aktívny trader zároveň minoval native tokeny burzy. R. Vasilišin pritom nevylučuje aj využitie nového spôsobu predaja tokenov cez IEO (Initial Exchange Offering), ktoré dnes nahrádza doterajšie ICO.  Okrem vlastného token sale by pritom burza mala tento nástroj ponúknuť aj pre iné projekty.

Komoditný trading

Po rozbehnutí obchodovania s krypto pármi bude v ďalšej fáze následovať sprístupnenie hlavných komodít. Virtuse pri tom použije syntetické smart kontrakty s názvom DACC (Digital Asset Collateralized Contract). Zjednodušene, tento kontrakt vezme váš Tether (USDT) a spojí ho s hodnotou investície,ktorú si zvolíte. To znamená, že keď napríklad kupujete zlato vo výške 50 dolárov, využívate Tether (USDT) na vytvorenie kontraktu. Ak cena zlata stúpa, dostanete viac USDT. Ak cena zlata bude klesať, potom skončíte s nižšou hodnotou USDT.

Pri vývoji platformy Virtuse využil svoje skúsenosti z obchodovania na krypto trhoch i tradičných trhoch, ako sú akcie, komoditné futures a spotové obchodovanie na burzách ako ICE, NYSE, NASDAQ a EEX. Platforma dokáže spracovať až 20 000 transakcií za sekundu a pracuje v režime 365/7/24.  

Sledujte nás na:

Webová stránka: http://virtuse.com

Telegram:  https: //t.me/virtuse

Twitter: https://twitter.com/VirtuseExchange

Facebook: https://www.facebook.com/virtuseexchange/

Súvisiace články: https://medium.com/@VirtuseExchange

O nás

Skupina Virtuse bola založená v roku 2006 s víziou transformácie celosvetových trhov s emisiami a obnoviteľnými zdrojmi energie v Európe. Do roku 2010 sa skupina Virtuse stala jedným z najväčších emisnýcha energo maklérov v Európe a Číne.

Virtuse sa snaží preklenúť priepasť medzi tradičným a novým krypto svetom. Spustením crypto burzy novej generácie Virtuse Exchange sprístupňuje tradičné finančné aktíva pre krypto komunitu a vytvára tak most medzi oboma svetmi.   

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart