Skutočne umiera hotovosť?

Ako rastie význam mien založených na blockchain technológií, mnoho ľudí sa pýta otázku: „Skutočne umiera hotovosť?“


V roku 2016 iba 24% Američanov použilo hotovosť pri svojich transakciách. Pri rozširovaní platobných kariet a nedávnom náraste hodnoty Bitcoinu, neexistuje lepši čas zvážiť výhody diverzifikácie vašej meny, aby ste si zabezpečili finančnú bezpečnosť. Napokon, nikdy neviete, kedy volatilita trhu učiní vašu menu bezcennú, ako je tomu momentálne v prípade hotovosti v Indii.
Meny prichádzajú a odchádzajú, ale zmiznú niektoré skôr? Hotovosť niekedy vládla, ale na volatilnom trhu sa môže rýchlo stať bezcennou. Kryptomeny v súčasnosti nemajú veľkú pôsobnosť, ale veľké pohyby v ocenení Bitcoinu menia toto vnímanie. Zlato a ostatné vzácne kovy majú relatívne stabilnú trhovú cenu a vo všeobecnosti zvládnu akékoľvek finančné zmeny. Zatiaľ čo všetky tieto možnosti sú otvorené, je naozaj múdre mať všetky svoje peniaze na jednom mieste?
Hrozba kryptologického zločinu je malá, ale je na vzostupe so zaznamenaným lupom 6,6 % všetkých Bitcoinov. V roku 2015 bola pracovná skupina americkej vlády obvinená z prania Bitcoin peňazí a podvodných konaní v celkovej výške viac než 800000 dolárov v ukradnutých prostriedkoch. So skutočnou hrozbou digitálnej krádeže je vlastnenie papierových peňazí a zlata skvelý spôsob, ako zmierniť riziko.
Niektoré krajiny postupne likvidujú platobné karty. India dúfa, že úplne odstráni plast a nahradí ho odtlačkami prstov a platobnými aplikáciami, pretože mileniáli hovoria kreditným kartám čoraz častejšie nie. Ďalšie krajiny ako Dánsko odstraňujú veľké bankovky v prospech štátom sponzorovanej bankovej aplikácie.
So všetkými týmito zmenami je diverzifikácia vašej meny najlepší spôsob, ako sa uistiť, že budete mať vždy prístup k svojim aktívam, bez ohľadu na to, aká forma sa bude preferovať na trhu.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart