Singapur by mohol byť prvá krajina, ktorá prijme Bitcoin.

Singapur by mohol byť prvou krajinou na svete, ktorá adoptuje Bitcoin, povedal to jeden z najznámejších komentátorov kryptomeny v rozhovore pre CNBC.V súčasnej situácii sú vlády na celom svete naďalej veľmi rozdielne v zaobchádzaní s kryptomenami a my sme stále závislí na sprostredkovateľoch.

Anthony Pompliano, spoluzakladateľ spoločnosti Morgan Creek Digital v rozhovore pre CNBC, uviedol, že proaktívny postoj Singapuru k regulácii krypta by zapričínil to, že zvyšok popredných svetových krajín by sa úporne snažil dobehnúť ju v týchto krypto pretekoch.

Debata, na ktorej vystúpila aj Meltem Demirors z CoinShares bola odvysielaná v ten istý deň, keď v americkom senáte prebiehalo vypočúvanie o regulácii kryptomien.

Pozrite sa na Singapur; Singapur hovorí: „Prinesieme Bitcoin na scénu! Poskytneme jasné pravidlá a chceme inováciu, chceme, aby prišli podnikatelia,“ vysvetlil Pompliano. Rozhovor nájdete tu.

Ako už predtým uviedol portál Bitcoinist, Singapur je krajina, ktorá ma jednu z najrozvinutejších jurisdikcií pre krypto biznis na celom svete.

Nedávno kryptomeny oslobodila od dane z pridanej hodnoty. Okrem toho sa úrady snažili už dávnejšie poskytnúť inováciám viac manévrovacieho priestoru, pričom implementácia blockchainu sponzorovaná štátom je naplánovaná už na budúci rok. Konkrétne napríklad projekt Ubin, spoločné úsilie Singapurskej centrálnej banky a priemyselných aktérov, sa zameriava na platby a zúčtovanie cenných papierov pomocou technológie distribuovaných účtovných kníh (DLT).

Demirous je opatrná v prípade sprostredkovateľov Bitcoinu ako napr. Coinbase

Demirors bola menej optimistická, pokiaľ ide o perspektívu proaktívnej regulácie. Tvrdila, že Bitcoin bol navrhnutý tak, aby odstránil sprostredkovateľov, ktorí vykonávajú nespravodlivú kontrolu nad systémom, ale priemysel teraz ironicky dúfa, že tí istí sprostredkovatelia im umožnia pôsobiť podľa ich podmienok.

„Spojené štáty hovoria, že Bitcoin môžete mať, pokiaľ budete hrať podľa našich pravidiel,“ oponovala. Demirors, odvolávajúc sa na škandál tohto týždňa, ktorého súčasťou je hacker, ktorý kradol údaje 100 miliónov amerických zákazníkov u poskytovateľa kreditných kariet Capital One, dodala, že aj aktéri, ako napríklad burzy kryptomien, najmä americký líder Coinbase, spadajú pod rovnakú značku „sprostredkovateľ“.

Celé toto hnutie je o odstránení závislosti od sprostredkovateľov. Existuje veľké systémové riziko pochádzajúce z týchto veľkých inštitúcií, a preto je myšlienka Bitcoinu zbaviť sa týchto sprostredkovateľov dobrá, ale stále viac sme od nich závislí, ako kedykoľvek predtým.

“V súčasnej situácii sú vlády na celom svete naďalej veľmi rozdielne v zaobchádzaní s kryptomenami, pričom India tento mesiac oznámila, že je jednou z mála, ktorá zvažuje priamu kriminalizáciu jej použitia”

Zdroj :https://bitcoinist.com/singapore-could-embrace-bitcoin-first-anthony-pompliano-tells-cnbc/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart