Shapeshift priznáva, že zavedenie KYC ich finančne poškodilo

Platforma pre okamžité zamieňanie digitálnych aktív ShapeShift prepustila tretinu svojho tímu kvôli „dramatckému a vážnemu“ poklesu, ako aj kvôli opatrnosti v oblasti regulácií.

Krypto zima spôsobila ShapeShift omrzliny

V detailnom vyhlásení generálny riaditeľ spoločnosti Erik Voorhees odhalil, že „s ťažkým srdcom“ spoločnosť musela prepustiť 37 zamestnancov, čiže tretinu tímu.

„Dnes sme prepustili 37 zamestnancov, čím sme zmenšili veľkosť tímu o tretinu. Je to ťažké a bolestivé prepúšťanie, ktoré sa počas tohto medvedieho trhu prejavuje naprieč mnohými krypto spoločnosťami.“

Podľa generálneho riaditeľa boli problémy, ktoré viedli k prepúšťaniu zamestnancov štrukturálneho, právneho, finančného rázu.
ShapeShift nie je prvou spoločnosťou, ktorá pocítila negatívny efekt dlhého medvedieho trhu počas roku 2018. Bitmain pred mesiacom prepustil celý vývojársky tím, ktorý pracoval na Bitcoin Cash.

KYC zabolelo finančne aj psychologicky

Jeden z dôvodov, kvôli ktorým sa ShapeShift dostalo do bodu, kedy museli prepustiť zamestnancov je podľa generálneho riaditeľa zavedenie KYC účtov (know-your-customer, poznaj svojho zákazníka).

„Podnikanie upadalo kvôli recesii na trhu a kvôli zvýšenej konkurencii. Naše zavedenie KYC účtov, ako snaha o zvýšenú opatrnosť v náročnom prostredí regulácií, spôsobilo, že mnoho z našich najcennejších partnerov nás opustilo pre konkurentom, ktorí nevnímali regulačné riziká rovnakým spôsobom. Očakávali sme to, no napriek tomu nás to zasiahlo finančne aj psychologicky.“

Táto online burza zaviedla povinné KYC požiadavky ešte v septembri 2018, čo viedlo k negatívnym reakciám od niektorých používateľov. Ihneď po tom vyhlásil spracovateľ platieb BTCPay, že má v úmysle prestať používať túto platformu a čo najrýchlejšie nájsť iné riešenie.

„Shapeshift tlačidlo už nefunguje a pravdepodobne budú čoskoro vyžadovať KYC.“


Tweetol BTCPay Server v septembri 2018.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart