SEC schválil žiadosť Exodusu na verejnú ponuku akcií

Spoločnosť Exodus Movement, Inc. so sídlom v štáte Delaware (USA) bola založená v roku 2015  a svojim klientom ponúka riešenia týkajúce sa úschovy digitálnych mien – elektronickú peňaženku. K dispozícii majú desktopovú a mobilnú aplikáciu, pričom spoločnosť dbá na to, aby si jej platforma nevyžadovala rozsiahle technické znalosti. S touto elektronickou peňaženkou tak dokáže pracovať takmer každý, kto ovláda aspoň základy kryptomien a dokáže zvládnuť jednoduchú aplikáciu.

Samozrejme nechýba podpora najznámejších kryptomien, ako sú BTC, ETH, XRP, BNB a ďalšie. Aplikácia ponúka aj možnosť zámeny kryptomien a teda veľmi zjednodušenú formu burzy, určenú skôr pre menej skúsených používateľov kryptomien. Je dôležité spomenúť aj to, že všetky privátne kľúče sú zašifrované priamo na zariadení používateľa, čo so sebou prináša súkromie, bezpečnosť  a najmä úplnú kontrolu klienta nad svojimi prostriedkami. Spoločnosť sama o sebe tvrdí, že je na misii k oslobodeniu aspoň polovice sveta od tradičného finančného systému do roku 2030 a zatiaľ sa jej celkom darí.

V ponuke je spolu 2 733 229 akcií za jednotkovú cenu 27,42 USD

Podľa štvrtkového verejného vyhlásenia dostali zelenú od americkej Komisie pre cenné papiere a burzy (SEC) pre verejnú ponuku akcií. Tie sú aktuálne už na trhu a investori ich môžu získať priamo prostredníctvom aplikácie elektronickej peňaženky. Jedinou podmienkou je samozrejme verifikácia klienta a splnenie všetkých nariadení od regulátora – KYC a AML.

Prečítajte si tiež: Bitcoin: Čínska finančná zbraň alebo aktívum mieriace k hranici 400 000 dolárov?

Spoločnosť podala žiadosť o registráciu už vo februári tohto roka. Oprávnenie na verejnú ponuku, ktoré získali je formou výnimky, na základe ktorej môžu subjekty predávať aj neregistrované akcie („Regulation A“). Do verejnej ponuky sa dá zapojiť už nákupom jednej akcie v cene 27,42 USD a spolu a maximálne môže investor nakúpiť 2 733 229 kmeňových akcií spoločnosti. Registrácia investorov je možná u agenta alebo priamo v aplikácii Exodus.

Európa a ďalšie krajiny mimo USA musia zatiaľ počkať

Ak ste sa tejto správe potešili a chceli by ste sa stať akcionárom Exodusu, nemáme pre vás najlepšie správy. Akcie totiž aktuálne môžu nakupovať iba obyvatelia USA, nachádzajúci sa na ich území (s výnimkou štátov Arizona, Florida a Texas).

Pridaj sa do VIP skupiny a získaj náskok pred ostatnými! VIAC INFO TU.

Spoločnosť však skúma možnosti partnerstiev s alternatívnymi obchodnými systémami (ATS), ktoré by potencionálne mohli rozšíriť dostupnosť akcií Exodusu. Jednou zo spomínaných možností pre ponuku v ďalších jurisdikciách aj mimo USA, je platforma tZERO ATS a hovorí sa aj o rokovaniach s MERJ Exchange. Exodus bude o prípadných nových možnostiach nákupu podielov ich spoločnosti určite včas informovať.

Zdroje: globenewswire.com, cointelegraph.com

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.