SCAM- Texas odhalil ďalšie krypto podvody

Texaská bezpečnostá komisia pre cenné papiere (TSC) vydala núdzové príkazy na zastavenie a zrušenie ruskej krypto firmy. Regulátor Texasu tvrdí, že spoločnosť údajne zneužila materiály spoločností Coinbase a Cointelegraph, aby prilákala investorov.

Spoločnosť, ktorá pôsobí pod menom Coins Miner Investment Ltd., údajne sfalšovala e-mailovú adresu hlavnej americkej banky a burzy Coinbase, aby sa jej e-mailové výzvy pre investorov zdali byť schválené účtovnou jednotkou.

V príkaze na zastavenie sa uvádza, že Coins Miner falošne tvrdil, že je zaregistrovaný na adrese Spojeného kráľovstva, zatiaľ čo spoločnosť v skutočnosti pôsobila z Volgogradu v Rusku. Je poverená zasielaním nevyžiadaných e-mailov mnohým príjemcom – vrátane obyvateľov Texasu – a láka ich, aby si zakúpili investície v programoch na hromadenie kryptomien.

Ana Julia Lara, spolupracovníčka Coins Miner, vytvorila falošný e-mail a je tiež obvinená z tvrdenia, že sa prezentovala ako viceprezident skupiny CoinTelegraph Media Group.

Coins Miner je ďalej obvinený z vydania “falošného” videa, ktoré zobrazuje svoje zariadenia, inžinierov a finančný profesionál a používa falošné fotografie, ktoré majú ukázať interiér kancelárií, ale v skutočnosti sú skladom. Je tiež obvinený zo zneužitia videa novinára z Fortune, ktorý diskutuje o kryptomenách vedľa nadstaveného loga Coins Miner. Podľa tlačovej správy TSC: ,, Ani novinár, ani Fortune neoprávnili používanie videa, ktoré bolo natočené pre spoločnosť Fortune.”

Spolu s týmito obvineniami zo zavádzajúcich a klamlivých vyhlásení, spoločnosť TSC považuje investície do Coins Miner za cenné papiere a ich neregistrovaný predaj v Texase je preto v rozpore s § 12 Zákona o cenných papieroch.

Spoločnosť TSC vydala ďalšie dve príkazy na zastavenie: jeden proti DGBK- digitálnej bankovej pobrežnej spoločnosti, ktorá tvrdí, že vyvinula úložný priestor pre virtuálne meny a pre Ultimate Assets LLC- predpokladaný krypto devízový obchodník.

Začiatkom tohto mesiaca v prvom americkom súde, ktorý sa zaoberal touto záležitosťou, federálny sudca v New Yorku rozhodol, že americké zákony o cenných papieroch sú uplatniteľné na trestné stíhanie obvinení z podvodu.

Zdroj: 1 / 2


BCO, Aurore sa za posledný týždeň darilo, informáciu o nich ste u nás získali v predstihu. Zle nedopadol ani FUN a dnes sa pridal XRP, ktorý sme v našej VIP skupine mali včas zanalyzovaný.  

 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart