Sacramento Kings odmeňuje verných fanúšikov krypto tokenmi.

Sacramento Kings z NBA je prvým profesionálnym športovým tímom v USA, ktorý vyvinul krypto token za účelom odmeny pre fanúšikov. Nie je to prvá skúsenosť tohto športového tímu s kryptomenami.

Fanúšikovia môžu podľa technického riaditeľa Ryana Montoyu získať tokeny a vložiť ich do peňaženky a skúsiť si tak platformu blockchain. Montoya ďalej uviedol, že token s názvom Kings Token sa spojí s prediktívnou hernou platformou, ktorú tím vyvinul v očakávaní legalizácie športových stávok v Kalifornii. Najvyšší súd USA zrušil federálne obmedzenie športových stávok v máji 2018.

Kings Token je spoločné úsilie s platformou Blockparty, ktorá sa zaoberá spojením blockchainu a odvetvia organizácie zábavných podujatí.

„Podľa nášho názoru má blockchain úlohu v celom priemysle zábavneho priemyslu a podujatí, či už ide o športové hry, hudobný festival alebo Broadway show.” povedal Vladislav Ginzburg, hlavný vývojový riaditeľ Blockparty. Firma pripravuje prípadovú štúdiu o projekte. Ak bude projekt úspešný, bude zdieľaný s ostatnými tímami NBA.

Sacramento Kings majú s kryptom už skúsenosti.

V roku 2014 sa stali prvým tímom NBA, ktorý akceptoval Bitcoin ako platbu. V minulom roku sa stali prvým profesionálnym športovým tímom zameraným na ťažbu kryptomeny, ktorý vytvoril program s názvom MiningForGood, ktorý venuje finančné prostriedky na charitu. Kings Tokens budú existovať v rámci tokenovej peňaženky pridanej do aplikácie Golden 1 Center tímu, ktorá sleduje návšetevnosť a nahromadené body fanúšikov. Fanúšikovia môžu získavať odmeny prostredníctvom prediktívnej hernej platformy a môžu napríklad tieto body získať za prístup k jedinečným udalostiam alebo tovarom.

Tento token pobeží na Ethereum blockchaine, ale bude pôvodne použiteľný iba v rámci appky. Zatiaľ čo fanúšikovia nebudú môcť obchodovať s tokenom za inú menu alebo mať súkromný kľúč, budú môcť zobraziť QR kód na uplatnenie bodov a uvidia potvrdenie transakcií.

V testovacej prevádzke plánujú spustiť token v noci 25. októbra. V budúcnosti ich môžu používatelia posielať svojim kolegom a získavať odmeny jedením v neďalekých reštauráciách alebo pred vstupom do hry.

“Toto je príbeh hromadnej adopcie, štyridsaťjeden hier s 20 000 ľuďmi, veľa z týchto ľudí nevlastní žiadne kryptomeny a zrazu stiahnutím aplikácie budú mať peňaženku ERC-20 s tokenom, uviedol Ginzburg.

Zdroj: https://www.coindesk.com/nbas-sacramento-kings-to-reward-loyal-fans-with-crypto-tokens

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart