Rýchly prierez technickou analýzou alebo prečo sa zúčastniť našich webinárov?

Dňa 4.4. sa dvaja naši traderi, Marek a Roman stretli na online webinári so skupinou nadšených kryptomenových fanúšikov a ašpirujúcich traderov. Tento webinár ponúkol mnohé, pričom niektoré hlavné témy si môžete prečítať v nasledujúcom článku.

1.Ako odhaliť fake breakout

Jedna z ťažších tém, ktoré sa často vyskytujú pri obchodovaní sa zaoberá fake breakoutmi. Tie totiž často nalákajú dav obchodníkov do trhu, aby ich následne mohli poslať opačným smerom a pripraviť ich tak o peniaze. Ako však fake breakouty spozorovať a ako sa im vyvarovať?

Samozrejme kľúčom je pevne stanovená stratégia. Pokiaľ preto žiadnu nemáte, je oveľa pravdepodobnejšie, že vás fake breakout nachytá a vy prerobíte. Napríklad pri využívaní stratégii, ktoré obsahujú trendové čiary, trojuholníky alebo kliny, fake breakout prerazí túto trendline. Tým naláka ľudí do pozície, avšak následne sa vráti do patternu a často tak spôsobí straty. Pomôcť pritom môžu najmä knôty a ich pomer s veľkosťou sviečky. Čím je knôt väčší, tým je väčšia aj šanca, že ste svedkami fake breakoutou a mali by ste sa mať na pozore.

2.Stratégia je kľúč

Samozrejme sa naši traderi venovali aj konkrétnym stratégiám a vyzdvihli ich dôležitosť. Prepojenie rôznych indikátorov a teórii na konkrétne časové rámce má zvýšiť pravdepodobnosť, že sa trh bude hýbať práve tak, ako očakávate.

Jednou zo stratégii, ktorá bola ukázaná bolo prepojenie Bollinger Bands indikátoru s EMA (exponential moving average) a RSI a MACD indikátormi. Táto kombinácia by mala byť užitočná najmä na krátkych timeframoch (ideálne scalpingu).

Disclaimer: Kombinácii a možných stratégii je pochopiteľne nespočetné množstvo. Práve preto pri obchodovaní používajte vami vyskúšanú stratégiu. Vyššie spomenutá stratégia slúžila iba na informačné účely.

3.Strach je najsilnejšia emócia

Je jasné, že v trhoch hrajú neodmysliteľnú rolu aj emócie. Najčastejšie sa pri tom spomínajú najmä chamtivosť a strach. Aj sám Warren Buffett povedal:

„Be greedy when others are fearful. Be fearful when others are greedy.“

Vo voľnom preklade to znamená, že máte byť chamtivý v čase, kedy sa ostatní boja. A naopak máte sa báť v čase, kedy sú ostatní chamtiví. Najmä strach má však trhmi hýbať najviac. Nie vždy to pritom musí byť strach celého davu. Často môže nachytať strach len vás.

Strach zo straty alebo naopak strach zo zmeškania príležitosti (známy ako FOMO – fear of missing out), sú pritom najmä vašimi osobnými nepriateľmi. Pokiaľ sa preto nenaučíte ako sa vysporiadať s vlastnými emóciami, tak je iba malá pravdepodobnosť, že sa vám podarí úspešne obchodovať.

Prečo sa zúčastniť na našich webinároch?

To však ani zďaleka nie je všetko. Okrem všetkých zmienených rád sa počas viac ako 4 hodín naši traderi postarali o základné predstavenie rôznych sviečkových formácii, trojuholníkov a klinov, harmonických patternov alebo Fibonacciho postupnosti. Rovnako sa pozreli aj na Elliott Wave Theory a indikátory RSI, Moving average a MACD.

Okrem toho sa však preberal aj money management a risk management. Navyše boli v priamom prenose robené nielen analýzy kryptomien, ktorých sa účastníci dožadovali, ale bol predvedený aj obchod s nastavením pozície aj s funkciami ako stoploss a takisto take profit.   

Práve preto tvoril tento webinár ideálny mix pre začiatočníkov, ale aj mierne pokročilých obchodníkov. Pokiaľ sa teda chcete vzdelávať na tému technickej analýzy a kryptomien, webináre od Kryptotrejderu sú pre vás ideálnou možnosťou ako na to.

Na záver músime dodať. Ďakujeme za pozitívne ohlasy na náš včerajší online Workshop. Zaplnili sme takmer celú kapacitu: 14/15. ?Veríme, že ste si veľa odniesli. 

Ďakujeme za veľký záujem o tento typ školenia a veľká vďaka Marekovi a Romanovi za ich vysoko individuálny prístup a profesionalitu. ?

Tí ktorí školenie nestihli alebo mali iný program cez víkend. 

?Nič sa nedeje. Mame pre vás prekvapenie!

Spravili sme záznam, takže kedykoľvek si celé školenie viete prejsť.

?A čo naviac ? Aby ste neboli ukrátení od tých, čo boli online, a aby ste si urovnavali veci, ktorým pripadne nebudete rozumieť.

?Každý kto si zakúpi záznam, môže pokladať akékoľvek otázky, ktoré nám po pozretí školenia pošlete a my Vám s radosťou odpovieme. 

▶️Výhoda: Veľa otázok, uz bolo zodpovedaných priamo na Workshope, takže sme presvedčení, že aj záznam bude pre vás plnohodnotný zážitok.

?Nemáte čo stratiť: 

1️⃣Kúpou záznamu získate aj VIP skupinu na 1 mesiac v hodnote 58,€/M, takže čaká vás plná podpora a individuálny prístup počas celého mesiaca. 

2️⃣Kupou záznamu získate prístup aj k online kurzu Tradingu v hodnote 198,-€

?Aká je teda cena záznamu ? 

(4-hodinový online Workshop, VIP skupina, Kurz Tradingu)

✅LEN DNES za: 39,-€❗️

⛔️Od zajtra dávame z ponuky preč a záznam archivujeme. 

?ZÍSKAJ ZÁZNAM TU ?https://skolakryptomien.sk/online-workshop/

Využite toto obdobie vo váš prospech a vzdelávajte sa. Rozhodnutie je na vás ?

* Pozn.: Práve prebieha aktualizácia obsahu spravodajstva - migrácia obsahu zo starého webu, preto je dočasne vyplnuté filtrovanie podľa kategórie.

Coinbase navštíviť

Kryptotop navštíviť

Simplecoin navštíviť

Binance navštíviť

Crypto.com navštíviť

Revolut navštíviť

Kontakt

Máte nejakú otázku? Spýtajte sa nás a čoskoro sa vám ozveme.

Vaše osobné údaje (email) budeme spracovávať len za týmto účelom v súlade s platnou legislatívou a zásadami ochrany osobných údajov. Súhlas potvrdíte kliknutím na odkaz, ktorý vám pošleme na váš email. Súhlas môžete kedykoľvek odvolať písomne, emailom alebo kliknutím na odkaz z ktoréhokoľvek informačného emailu.