Ruský prezident Putin nariadil vláde, aby do júla 2019 prijala regulácie krypta

Ruský prezident Vladimir Putin dal vláde ďalší termín na prijatie regulácií pre priemysel digitálnych aktív, podľa pokynov Federálneho zhromaždenia Ruskej federácie. Dokument bol zverejnený na oficiálnej webovej stránke prezidenta Ruska, Kremlin.ru, 27. februára.

Podľa dokumentu prezident Putin nariadil vláde, aby do 1. júla 2019 presadila regulácie súvisiace s kryptom. Prezident prikázal Rade Ruskej federácie a dolnej snemovne (Štátna duma), aby prijali nariadenie počas jarného zasadnutia 2019.

Konkrétne tento dokument vyžaduje prijatie federálnej legislatívy, ktorej cieľom je rozvoj digitálnej ekonomiky, vrátane regulácie občiansko-právnych digitálnych vysporiadaní. Právne predpisy by mali obsahovať aj regulačný rámec pre digitálne finančné aktíva, ako aj prilákať väčšie finančné zdroje založené na digitálnych technológiách.

Tieto pokyny od prezidenta Putina opakujú jeho predchádzajúce vyhlásenie z roku 2018, keď nariadil vláde stanoviť do júla 2018 regulácie pre obchod s Bitcoinom (BTC) a inými kryptomenami, pre počiatočné ponuky mincí (ICO) a pre ťaženie kryptomien.

Ruský parlament v prvom čítaní v máji 2018 prijal krypto legislatívu, na jeseň boli však všetky slová súvisiace s kryptom a tokenmi nahradené pojmom “digitálne práva”, a definícia ťažby kryptomien bola z návrhu zákona tiež vyňatá. Preto bol návrh zákona o regulácií krypta v Rusku poslaný späť do štádia prvého čítania v decembri 2018.

Nedávno ruská finančná spoločnosť Rambler uviedla, že ruská Štátna duma plánuje v marci preskúmať a prijať nové predpisy týkajúce sa kryptomien.

Predtým ruský minister spravodlivosti argumentoval, že ministerstvo nevidí potrebu právneho vymedzenia koncepcie kryptomeny, keďže kryptomeny sa v krajine nemôžu používať ako platobná metóda.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart