Rusko zamýšľa ovládnuť svet financií a kryptomien prostredníctvom nových technológií

Rusko zamýšľa ovládnuť svet financií a kryptomien prostredníctvom nových technológií

 

 

Uvedomením si významu digitálnych technológií vo finančnom svete, prezident Vladimír Putin nariadil vydanie národnej kryptomeny. Ruský priemysel sa súčasne usiluje o dominantné postavenie v odvetví ťažby kryptomien zavedením nových počítačových technológií. Spoločnosť Russian Miner Coin (RMC) sľubuje revolučnú technológiu pre ťažbu Bitcoinu a altcoinov, ktorá by výrazné zvýšila energetickú účinnosť. 

Prelom v oblasti počítačových technológií pre ťažbu kryptomien

Využívaním technologických inovácií sa Rusi snažia dosiahnuť globálnu nadradenosť vo finančnom sektore a najmä vo svete kryptomien. Napríklad, zavedením nového revolučného mikroprocesora MultiClet spoločnosť RMC očakáva, že čínska dominancia v ťažbe kryptomien bude ohrozená. MultiClet má byť spustený v októbri 2018. Na financovanie tohto úsilia spoločnosť RMC ponúka počiatočnú ponuku mincí (ICO) na získanie 100 mil. USD.

Bližšie sa uvádza, že RMC plánuje predstaviť 16 nm Sunrise s11i minera pre ťažbu bitcoinov, rovnako tiež multicelulárneho 28 nm MultiClet minera, ktorý bude prvý na svete fungovať na S1 procesore, pre ťažbu altcoinov.

V bielej knihe RMC sú uvedené nasledujúce funkcie nového mikroprocesora:

  1. Najnovší procesor digitálneho signálu (DSP) (čip pre ťažbu) nie je na báze architektúry von Neumanna
  2. Multicelárna architektúra
  3. Dynamická rekonfigurácia – súčasná realizácia viacerých úloh
  4. Ťažba altcoinov s proof-of-work (PoW) protokolom konsenzu

Stojí za zmienku, že MultiClet miner sa odkloní od dnešnej počítačovej paradigmy, pretože nebude založený na architektúre John von Neumanna. Architektúra von Neumann sa používa pri dizajne počítačov od roku 1945.

Dr. Wen-Chi Hou vysvetľuje:

„Základnou koncepciou architektúry von Neumanna je schopnosť ukladať programové inštrukcie do pamäte spolu s údajmi, na ktorých tieto pokyny fungujú. Pokiaľ von Neumann nenavrhol túto možnosť, každý počítač bol navrhnutý a zostrojený na jeden vopred určený účel. Celé programovanie zariadenie si vyžadovalo manuálne prepojenie obvodov, čo bol zdĺhavý a k chybám náchylný proces. Ak sa vyskytli chyby, bolo ich ťažké odhaliť a náročné opraviť.“

 

 

Zdroj:bitcoinist.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart