Rusko potrebuje blockchain, tvrdí Vladimír Putin

Ruský prezident Vladimír Putin uviedol, že krajina potrebuje blockchain technológiu a zdôraznil, že je dôležité, aby Rusko nezaspalo v rozvoji a prijatí tejto revolučnej technológie.

„Doba kamenná neskončila z dôvodu nedostatku kameňov, ale preto, že sa objavili nové technológie. Tí, ktorí sa do tohto závodu dostanú neskoro, budú závislý na lídroch v tomto odvetví“, to sú slová Putina.

Herman Gref, ktorý dohliada na najvplyvnejšiu finančnú inštitúciu v Rusku, je nadšený technológiou blockchain a kryptomenami, ako takými. V novembri 2017 Gref uviedol, že kryptomeny sú v dnešnej dobe súčasťou nášho života, pričom konštatuje, že sa kryptomeny stanú súčasťou globálneho finančného systému.

„Virtuálne meny sú prirodzeným produktom blockchain technológie. Môžeme ich zakázať, alebo ich privítať. Je populárne naliehať na ľudí, aby sa s nimi nehrali. Ale sú skutočnou súčasťou nášho života.“ Povedal Gref na stretnutí združenia ruských podnikateľov.

Koncom januára ruská banka Sberbank oznámila, že v budúcnosti pravdepodobne spustí platformu obchodovania s kryptomenami, aby sa vyrovnala s rýchlo rastúcim dopytom po Bitcoine a ostatných kryptomenách na trhu.

Vedúci globálnych trhov Sberbank Andrey Shemetov uviedol, že banka má za cieľ poskytnúť strategický prístup ku všetkým druhom produktov a služieb, ktoré investori potrebujú pre investovanie na trhu s kryptomenami.

V tom istom mesiaci prezident Putin povedal ruskej tlačovej agentúre TASS, že sa uplatnia regulácie pre ochranu investorov a uľahčenie rastu podnikov. Ďalej vyjadril svoje obavy nad uložením hodnoty svojich úspor v kryptomenách.

Podobne, ako v prípade väčšiny bankérov a vládnych činiteľov Putin uviedol, že kryptomeny nie sú ničím podložené a ich hodnota nemôže byť zaručená.

Chýbajúca vnútorná hodnota je však zjavná vo všetkých menách, akciách, dlhopisoch, aktívach či komoditách. Hodnota akéhokoľvek majetku závisí výlučne od jeho ponuke a dopytu a jedine trh a dôvera ľudí zodpovedá za jeho hodnotu. Takže chýbajúca vnútorná hodnota v kryptomenách nie je problémom, pretože v reálnom čase rozhoduje o hodnote danej kryptomeny trh.

Ďalší svetový vodca sa pripája k výzve

Indický premiér Narenda Modi minulý týždeň zdieľal podobný názor, ako prezident Putin: „Nové technológie ako blockchain a Internet of Things, budú mať významný dopad na to, ako žijeme a pracujeme. Taktiež budú vyžadovať rýchlu adaptáciu na našich pracoviskách.“

Pridajte sa do našej skupiny na Telegramehttps://t.me/Kryptotrejdera profitujte spolu s nami

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart