Rusko investuje do Blockchainu, potenciálne ušetrí až 17,5 miliard dolárov

Rusko plánuje minúť 28,4 miliárd rubľov (viac ako 450 miliónov dolárov) na rozvoj blockchainu do roku 2024. Aj keď je to o 50% menej ako v predchádzajúcich rokoch, stratégia by pomohla ruskej ekonomike ušetriť 500 miliárd rubľov (približne 8 miliárd dolárov).

RUSKO utráca menej za BLOCKCHAIN

Podľa Rostecu, štátom vlastnenej technologicky orientovanej spoločnosti, sa budú výdavky na blockchain v nasledujúcich štyroch rokoch znižovať na 28,4 miliárd rubľov z predtým vyjadrených čísiel 55 – 85 miliárd rubľov.

Finančné prostriedky sa pridelia na implementáciu blockchainu v oblasti riadenia dodávateľského reťazca (označovanie tovaru), v sektore bývania a ďalších odvetviach, v súlade s miestnou mediálnou agentúrou Kommersant.

Niektorí odborníci tvrdia, že hlavným dôvodom, prečo sa výdavky znížili, je, že „eufória“ okolo technológie sa oslabuje.

Z 28,4 miliárd rubľov plánovaných na blockchain bude 9,5 miliárd pridelených z rozpočtových prostriedkov, zatiaľ čo 18,9 miliárd z mimorozpočtových fondov.

Technológia distribuovanej knihy (DLT), pod ktorý sa radí Blockchain, pomôže ruskej ekonomike ušetriť 500 miliárd rubľov a vyberať až 600 miliárd rubľov vo forme daní. Účinok blockchainu na ruskú ekonomiku očakáva profit na 1,1 bilióna rubľov, čo zodpovedá 17,5 miliárd dolárov.

BLOCKCHAIN ​​- BENEFIT PRE VIACERNÉ SEKTORY

Podľa projektu, ktorý navrhol Rostec, Rusko vynaloží 650 miliónov rubľov na zavedenie technológie do systémov označovania výrobkov. Zavedenie DLT v zdravotníctve si bude vyžadovať 1,17 miliárd rubľov, z čoho 575 miliónov pôjde na monitorovacie systémy, ktoré zabraňujú falšovaniu liekov.

Na implementáciu blockchainu v oblasti bývania a komunálnych služieb pôjde 475 miliónov rubľov. 350 miliónov z toho sa vynaloží na platformu pre účtovanie a distribúciu účtov za energie.

Ďalších 475 miliónov rubľov bude pridelených systému na zhromažďovanie, účtovanie a monitorovanie spotreby zdrojov.

Zdroj: https://bitcoinist.com/russia-to-invest-in-blockchain-potential-benefit-valued-at-17-5b/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart