Ruskí zákonodarcovia zavádzajú prepracovaný návrh zákona obmedzujúci Bitcoin a kryptomeny

Alexej Guznov, riaditeľ právneho oddelenia centrálnej banky, v rozhovore s Interfaxom povedal, že Ruská banka sa v dôsledku inherentných rizík snaží zaviesť obmedzenia na Bitcoin a iné krypto aktíva.

Podľa Guznova ruská centrálna banka dokončila návrh zákona o digitálnych finančných aktívach, ktorý má vplyv na Bitcoin a krypto.

„Sme proti inštitúciám, ktoré sa púšťajú kryptomeny do obehu v Rusku…

Existujú inštitúcie, ktoré púšťaju kryptomeny do obehu skrz ťažiarske farmy cez tzv. OTC. Ak však osoba, ktorá vlastní Bitcoin, dokončí svoju transakciu v jurisdikcii, ktorá krypto nezakazuje, je nepravdepodobné, že by sa tento zákon vzťahoval aj na túto osobu.“

Guznov ukazuje aj príkladný scenár, v ktorom manželia, ktorí spoločne vlastnia Bitcoin, sa dohodnú na rozvode. Tvrdí, že takto môžu vzniknúť problémy, pokiaľ ide o presadzovanie toho, ako by sa digitálne aktívum rozdelilo, a vzniká otázka ako by súdy mali vymáhať takéto rozhodnutie, pretože BTC je navrhnutý tak, aby odolával cenzúre, a poskytuje ľuďom (alebo osobe so súkromnými kľúčmi) úplnú kontrolu nad aktívom.

„Problém kryptomien a všeobecne krypto aktív je, že nie je celkom jasné, ako zabezpečiť výkon súdnych rozhodnutí. Napríklad manžel / manželka nakupuje krypto aktíva za určitú sumu z príjmu a ukladá ich v krypto-peňaženke. V súvislosti s týmto majetkom vznikne spor, napríklad v rámci rozvodového konania a súd hovorí: „Áno, všetky výnosy sa musia rozdeliť.“ Súd je dokonca pripravený vydať exekučný titul.

A potom sa pozrieme na prax súdneho exekútora, ktorý sa na základe tohto exekučného titulu pokúsi niečo urobiť. Kam má ísť, komu, s čím? Naháňať osobu, ktorá má kľúče od krypto-peňaženky, a žiadať ju aby poskytla prístupový kľúč? Teoreticky je to možné, ale môžete povedať: „Och, zabudol som. Oh, stratil som. “Bohužiaľ, veľa krypto prostriedkov je už v peňaženkách, ktoré stratili prístupové kľúče, čo samo osebe spôsobuje problémy.

Návrh zákona, ktorý bol prvýkrát predstavený pred dvoma rokmi, objasňuje podporu digitálnych aktív, napríklad cenných papierov, na rozdiel od digitálnych mien. Definuje základnú infraštruktúru na vydávanie a šírenie digitálnych finančných aktív, organizáciu prevádzkovateľov informačných systémov a prevádzkovateľov výmenných kurzov a reguláciu týchto inštitúcií a ich manažérov.

Guznov tiež hovorí, že existuje možnosť vydávať digitálne finančné aktíva zabezpečené nehnuteľnosťou a používať stabilné mince na pohyb hodnoty a peňazí medzi stranami.

Zdroj: https://dailyhodl.com/2020/03/16/russian-lawmakers-introduce-revamped-bill-restricting-bitcoin-and-crypto/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart