Ruská letecká spoločnosť S7 zavádza letenkový systém založený na Blockchain

Ruská letecká spoločnosť S7 zavádza letenkový systém založený na Blockchain

Ruská letecká spoločnosť S7 oznámila implementáciu riešenia predaja leteniek založeného na Ethereum. Aeroflot by mohol mať čoskoro svoje vlastné Blockchain riešenie. Čítajte a dozviete sa viac…

Rastúce využívanie kryptomien, ich základná technológia a jej výhody spôsobili, že sú pre spoločnosti čoraz viac atraktívne a tie ich postupne implementujú do prevádzky. Ruská letecká spoločnosť S7 sledovala rovnaké ciele pri implementácií Ethereum blockchain platformy na predaj leteniek.

Podľa správ z rôznych médií je najnovšia iniciatíva S7 Airlines podporovaná najväčšou ruskou súkromnou finančnou inštitúciou, Alfa bankou. Nie je to po prvýkrát, čo letecká spoločnosť prijala kryptomeny a nebude to ani posledný prípad.

Predaj leteniek poháňaný prostredníctvom technológie Blockchain, v spolupráci s Alfa bankou, umožnil leteckej spoločnosti jednoduchší predaj leteniek cez predajcov leteniek. Vďaka novému riešeniu dokáže S7 Airlines spracovať úhrady od svojich predajcov v rekordnom čase. Doba zúčtovania sa dramaticky znížila z dvoch týždňov na minúty.

Jedno z ruských médií citovalo zástupcu Alfa banky, ktorý vysvetľuje prínos nového riešenia predaja založeného na technológií Blockchain:

„Blockchain platobný systém zaručuje príjem výnosov z predaja bez provízie sprostredkovateľa ihneď po vydaní letenky.“

Ďalšia veľká ruská letecká spoločnosť Aeroflot tiež skúma využitie Blockchain technológie. Správy naznačujú, že letecká spoločnosť už podala žiadosť o predloženie návrhov na implementáciu kryptomeny a Blockchain technológie. Takéto široké rozšírenie v ruskom leteckom sektore by mohlo čoskoro umožniť pasažierom platiť za letenky Bitcoinom a inými altcoinmi.

Tento vývoj je tiež veľkým krokom k zmierneniu obáv o prijatí kryptomeny v Ruskej federácií. Začiatkom roka 2016 čelil ruský kryptomenový priemysel neistej budúcnosti, keď ministerstvo financií predložilo regulácie, ktoré učinili z použitia a výmeny kryptomien nelegálny čin, s možnosťou uväznenia a ťažkých pokút za porušovanie predpisov. Ministerstvo však na poslednú chvíľu prehodnotilo návrh a ustúpilo.

Odvtedy sa zdá, že sa veci v Rusku menia na dobré, aspoň čo sa týka blockchain technológie. Centrálna banka krajiny a ďalšie subjekty aktívne sledujú vývoj a implementáciu distribuovanej účtovnej knihy. Existujú aj špekulácie o nových reguláciách kryptomien, ktoré by mohli prisúdiť Bitcoinu a ostatných virtuálnym menám legálny status.

 

 

Zdroj:news.btc.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart