Rusi a ropný gigant urýchlia tankovanie lietadiel pomocou blockchainu

Ruský letecký dopravca S7 Airlines spolupracuje so štátnym ropným gigantom Gazprom Neft na využívaní inteligentných zmlúv založených na blockchaine pre tankovanie leteckých palív.

S7, ktorá v posledných dvoch rokoch vyvinula niekoľko prípadov využitia blockchainu, teraz využije túto technológiu na zvýšenie efektívnosti dodávky a platby paliva, ako aj v procese tankovania na letiskách.

Toto partnerstvo zahŕňa dcérsku spoločnosť Gazpromneft-Aero venovanú leteckej doprave spoločnosťou Gazprom Neft.

,,Využitie technológie blockchain v účtovníctve a prevodmi medzi leteckými spoločnosťami a prevádzkovateľmi pohonných hmôt, dáva nový impulz vývoju celého leteckého priemyslu,” uviedol generálny riaditeľ spoločnosti Gazpromneft-Aero Vladimír Egorov.

Podľa zainteresovaných strán- tento krok označuje prvé využitie takejto blockchain technológie na ruskom trhu.

,,Inteligentné zmluvy nahradia súčasný zložitejší proces zahŕňajúci predbežné platby, bankové záruky a s tým súvisiace riziká, a zároveň znížia čas spracovania a náklady na pracovnú silu,” dodáva Gazprom.

,,Technológia znamená, že transparentnosť v účtovníctve sa zlepšuje, čo znamená, že môžeme upustiť od množstva manuálnych operácií a zrýchľovacích procesov,” tvrdí Pavel Voronin- S7 Group CIO.

Koncom roka 2016- S7 spolupracovalo s miestnou bankou Alfa Bank na využívaní inteligentných zmlúv na platby v rámci B2B, zatiaľ čo minulý rok bol spustený predaj lístkov, čo Voronin v tom čase popísal ako:,,Prvý nákup leteniek na svete prostredníctvom otvoreného API blockchain.”

ZDROJ: 1

Teraz je ten správny čas si zvoliť kryptomeny, ktoré v budúcnosti budú stáť za to. Vďaka naším analýzam a informáciám, ktoré s vami zdieľame, vám uľahčíme rozhodovanie a pomôžeme vám na vašej ceste svetom kryptomien ? Navyše stíhate akciové ceny, ktoré platia už len pár dní.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

                                                                      Obchod z 27.8.: 

 

Obchod z 20.8.: 

Obchod zo 17.8.: 

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Čo hovoria ostatní ? 

 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart