Robert Kiyosaki: Nájdenie vakcíny na COVID odštartuje prepad BTC

Robert Kiyosaki je celosvetovo uznávaným finančným vzdelávateľnom, podnikateľom a filantropom, ktorý si svojimi názormi a skúsenosťami získal obdiv mnohých investorov. Jeho kniha Bohatý otec, chudobný otec patrí stále medzi najčastejšie zmieňované knihy z finančného sveta, pričom na ňu nadviazal ďalšími úspešnými bestsellermi ako Cashflow Quadrant alebo Rich Dad´s Guide to Investing. Kiyosaki je taktiež jedným z najvýznamnejších ľudí z finančného sveta, ktorý sa dlhodobo postavil za Bitcoin a je jeho veľkým podporovateľom. Jeho posledná predikcia nie je však z krátkodobého hľadiska príliš optimistická.

Nájdenie vakcíny na COVID = prepad Bitcoinu?

Vo svojom poslednom Twitter vlákne sa Robert Kiyosaki vyjadril, že si myslí, že s vynájdením vakcíny na koronavírus sa aktíva ako zlato, striebro a Bitcoin výrazne prepadnú. Je tak kvôli tomu, že po vynájdení vakcíny sa má vytratiť pesimizmus z trhov, čo spôsobí presun investičného kapitálu z bezpečných aktív (safe haven assets) do riskantnejších aktív. Bitcoin podľa neho patrí do kategórie safe haven aktív (s čím určite nemusia súhlasiť všetci), čo by mu mohlo aktuálne uškodiť.

Čo sa stane ak sa nájde vakcína? Zlato, striebro a Bitcoin sa prepadnú. Ide však o ďalšiu možnosť na nákup. Skutočný problém nie je pandémia. Skutočný problém je masívny dlh USA. Zlato, striebro a Bitcoin sú stále najlepšími investíciami z dlhodobého hľadiska.“

Aj tieto slová odzneli vo vlákne, v ktorom tiež upozornil na veľkosť amerického dlhu s aktuálnym odhadom približne 28 biliónov dolárov iba na balance sheete, pričom pomimo to má byť až viac ako 120 biliónov dolárov. Práve kvôli tomu je podľa Roberta Kiyosakiho investícia do takých aktív ako zlato, striebro a Bitcoin stále výbornou možnosťou, ako si chrániť majetok z dlhodobého pohľadu.

Napriek tomu, že jeho názor má určite hlavu a pätu, niekoľko kryptomenových analytikov sa vyjadrilo, že vakcína ani zďaleka nemusí spôsobiť prepad Bitcoinu. Ako sám Kiyosaki povedal, najväčší problém je stále vo finančnom svete, teda hlavne situácia s dolárom, a tak by vakcína nemala spôsobiť výrazný prepad. Samozrejme, s oficiálnym oznámením nájdenia vakcíny by sa dala očakávať pravdepodobne negatívnejšia reakcia na kryptomenových trhoch práve z vyššie zmenených dôvodov, avšak žiadny flash crash alebo rýchly a istý návrat do bear marketu, aký opisuje Robert Kiyosaki, sa očakávať nedá.

Problémy doláru sú úplne očividné

Okrem toho, že USA sa takmer utápa v dlhu, ktorý zhoršená finančná situácia s koronavírusom len navýšila, je dolár samotný v extrémnych problémoch. Všímajú si to samozrejme aj analytici a investiční stratégovia, ktorí pomaly upozorňujú na to, že by sa mohla končiť dlhoročná dominancia amerického doláru na svetových trhoch, rovnako ako by sa mohol končiť aj status tejto fiat meny ako svetovej rezervnej meny.

Prečítajte si tiež: Justin Sun: Tron používa 10 miliárd ľudí – preklep alebo majstrovské umenie kryptomenového shillera?

Na veľkú zaujímavosť spojenú s pohľadom investorov na americký dolár upozornil investor a známy kryptomenový podporovateľ Max Keiser, ktorý sa pozrel na veľkú zmenu investičnej stratégie Warrena Buffetta.

„Čo robí Warren Buffett? Warren BUffett má obrovskú pozíciu v hotovosti, iba pred nedávnom investoval veľké množstvo do zlata, čo je úplne odlišnou investíciou, akú mal v posledných dekádach a iba tento týždeň si otvoril veľkú pozíciu v japonských akciách. Je úplne očividné, že Warren Buffett uteká preč z doláru. Ide o obrovský varovný prst pre všetkých – jeden z najúspešnejších investorov na svete sa snaží dostať čo najďalej z amerického doláru.“

Veštec z Omahy, ako sa Warrenovi Buffettovi dlhodobo hovorí, robí iba málo prešľapov. Napriek tomu, že do Bitcoinu stále neinvestoval, jeho aktuálny postoj voči doláru ho môže určite dostať bližšie aj k takémuto kroku. Ako navyše dokázal investovaním do zlata, ktorému sa dlhé roky, až dekády vyhýbal, aj on je schopný spraviť zmenu v stratégii, ak si to situácia vyžaduje.

A podľa Maxa Keisera si to situácia čoskoro bude vyžadovať. Keiser si totižto myslí, že Buffett investuje do Bitcoinu, avšak až potom, čo sa BTC dostane nad 50 000 dolárov. Ak sa tak stane, tak sa iba potvrdí, že Kiyosaki mal pravdu v tom, že Bitcoin je jednoducho jednou z najlepších investičných možností z dlhodobého hľadiska.

Zdroje: https://cointelegraph.com/, https://zycrypto.com/, https://yellowblock.io/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart