Ripple: Top 5 bánk sa pripojilo k najnovšiemu konkurentovi platieb založenému na technológii blockchain

Banky a ďalší poskytovatelia finančných služieb venujú čoraz väčšiu pozornosť technológii blockchain. Spoločnosť JPMorgan efektívne využíva technológiu Ripple, pokiaľ ide o vybudovanie globálnej platobnej siete založenej na DLT. Táto medzibanková informačná sieť získala podporu piatich významných bánk.

# 5 ANZ

Ako jeden zo zakladateľov medzibankovej informačnej siete zohráva ANZ kľúčovú úlohu v procese začlenenia technológie blockchain. Spoločnosť ANZ má s firmou IBM pokračujúce partnerstvo na vybudovanie blockchain infraštruktúry. Preskúmanie rôznych možností prinesie najlepšie výsledky v tomto rastúcom odvetví.

# 4 Royal Bank- Canada

Kanada v priebehu rokov prejavila veľký záujem o kryptomeny a blockchain. Je normálne, že centrálna banka krajiny skúma nové príležitosti. Prostredníctvom medzibankovej informačnej siete chce banka zabarániť úspechu nových konkurentov platieb. Navyše je to ďalší príklad toho, ako banky potrebujú skúmať a prijímať nové technológie.

# 3 JPMorgan

Iniciatíva stojí na čele spoločnosti JPMorgan a banka zostáva presvedčená, že technológia blockchain bude hrať čoraz dôležitejšiu úlohu. Tento postoj je veľmi odlišný v porovnaní s postojom banky voči kryptomenám, a zdá sa, že banka v tejto súvislosti nebude skúmať žiadne nové možnosti.

# 2 Societe Generale

Nie je to prvýkrát, čo spoločnosť Societe Generale skúma možnosti začlenenia technológie blockchain. Začiatkom tohto roka banka objasnila, že skôr či neskôr dôjde k digitalizácii medzinárodného obchodu. Spolu s niekoľkými európskymi partnermi banka hľadá spôsob, ako bezpečne ukladať údaje a prenášať informácie. Budovanie celého ekosystému pre financovanie medzinárodného obchodu si bude vyžadovať veľa času a úsilia.

Prostredníctvom medzibankovej informačnej siete sa vytvorí vzájomne prístupná kniha medzi bankami. Toto zlepší rýchlosť ich riešenia, pokiaľ ide o kontroly zhody, chybné informácie alebo chýbajúce údaje. Pre spotrebiteľov a korporácie to prinesie pozitívne zmeny, keďže platby sa môžu vybaviť oveľa rýchlejšie.

# 1 Santander

Banka Santander každoročne skúma blockchain. Britská pobočka spoločnosti Santander zaviedla v máji roku 2018 technológiu blockchain pre živé medzinárodné platby. V apríli spustila spoločnosť Ripple aj aplikáciu na platby v remeselníckom priemysle.

Všetky banky sa zhodli na jednom: ,,Technológia blockchain je skrátka potrebná.”

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart