Ripple sa blíži 12 mld. $ tržnej kapitalizácii, znova prekonal Ethereum.

Ripple sa blíži 12 mld. $ tržnej kapitalizácii, znova prekonal Ethereum. Na ako dlho?

Ripple to znova dokázal. S 24,2-percentným 24-hodinovým  prekonal Ethereum, aby sa stal druhou najväčšou kryptomenou. Investori sa však obávajú cenovej dráhy Ripple zo strednodobého horizontu.

Japonsko vedie

  1. mája Cointelegraph informoval, že Ripple predstihol Ethereum po vytvorení konzorcia japonských bánk, čo ešte posilnilo pozornosť inštitučných investorov a príležitostných obchodníkov v Japonsku. Japonské bankové konzorcium vtedy uviedlo:

„S cieľom riešiť tieto vznikajúce potreby sa banky spojili, aby spustili Japonské bankové konzorcium pre cezhraničné a domáce platby, ktoré umožnia flexibilný a účinný platobný systém. Je to prvý prípad na svete, ktorý implementuje Ripple riešenie v cloudovom prostredí.“

Odvtedy Ripple preukázal vysokú mieru volatility, najmä z dôvodu, že jeho obchodovanie sa sústreďuje na dva hlavné trhy: Japonsko a Južnú Kóreu. Podľa rôznych Bitcoin poskytovateľov údajov a poskytovateľov údajov digitálneho trhu vrátane CoinMarketCap sa takmer 15 percent Ripple denných obchodov deje v Južnej Kórei a spolu s Japonskom sa tam spracúva väčšina objednávok.

Anorganický nárast cien

Hlavný problém nedávneho cenového trendu Ripple je jeho anorganický rast. Takmer za noc sa hodnota a tržná kapitalizácia Ripple zvýšila približne o 34,4 percent a v tomto prípade, na rozdiel od nárastu hodnoty 8. mája, je náhly nárast hodnoty Ripple neopodstatnený.

Je nezvyčajné pre Blockchain sieť a kryptomenu o veľkosti Ripple, aby pridala 3 mld. $ k svojej tržnej kapitalizácii bez konkrétneho dôvodu.

Ešte dôležitejšie je, ako ukazuje tabuľka nižšie, že tržná kapitalizácia Ripple sa zvýšila z približne 200 mil. $ na 11.4 mld. $ za dvojmesačné obdobie. To je 57-násobný nárast v období 60 dní.

zdroj:cointelegraph.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart