Ripple partner Euro Exim Bank úspešne integruje XRP-Powered xRapid

Prvá banka, ktorá oficiálne prijala xRapid s podporou XRP spoločnosti Ripple, tvrdí, že úspešne implementovala technológiu. V rozhovore s Trade Finance Global vedúci oddelenia banky Graham Bright tvrdí, že jeho vývojári usilovne pracujú na tom, aby všetko fungovalo hladko.

“Už sme vytvorili aplikáciu pre obchodné financovanie založenú na cloude, a preto bolo rýchlo rozhodnuté pripojiť sa k ostatným globálnym účastníkom projektu Ripple a to prostredníctvom služby xCurrent, kde inštitúcie dokážu okamžite vyrovnať cezhraničné platby.

Euro Exim Bank v súčasnosti úzko spolupracuje s Ripple a úspešne implementovala systém xRapid pre zákazníkov, ktorí požadujú prevody s nízkymi nákladmi v menách a jurisdikciách, ktoré zvyčajne podliehajú veľkým transakčným poplatkom, nákladnej likvidite, dodaciemu času a otázkam akceptácie.

Použitím základných digitálnych aktív XRP  prostredníctvom registrovaných zmenární, ktoré minimalizujú náklady na likviditu, môžu byť miestni príjemcovia vyplatený v miestnej mene, pomáhajúci bezpečnému toku peňazí a bez obmedzení peňažných tokov. “

Zatiaľ banka nezverejnila žiadne údaje o transakciách v reálnom svete, ktoré boli odoslané s využitím xRapid.

Spoločnosť Ripple spustila v októbri xRapid. Softvérové ​​riešenie je navrhnuté tak, aby banky a finančné inštitúcie mohli používať XRP spôsobom, ktorý je v súlade s predpismi. V podstate umožňuje firmám konvertovať svoju miestnu menu na XRP a odoslať digitálne aktíva do inej krajiny, kde sa okamžite prevedie na fiat. Celý proces je navrhnutý tak, aby trval niekoľko minút od začiatku až do konca, pričom prevod prostriedkov v XRP trvá niekoľko sekúnd.

Euro Exim Bank má sídlo v St. Lucia a má zastúpenie v Londýne. Banka má podľa svojej internetovej stránky medzinárodnú bankovú licenciu triedy A a je oprávnená prevádzkovať medzinárodný bankový obchod zo St. Lucia.

Ripple CEO Brad Garlinghouse povedal, že očakáva desiatky bánk, ktoré využijú  xRapid v tomto roku. Doteraz je Euro Exim Bank prvá banka, ktorá sa má zaregistrovať. Spoločnosť Ripple má na palube viac ako 200 bánk a finančných inštitúcií s iným cezhraničným platobným riešením xCurrent, ktoré nepoužíva XRP.

Zdroj: 1

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart