Ripple daruje 105 miliónov dolárov charitatívnej organizácii pre vzdelávanie a finančné projekty

Ripple začína formálny program sociálneho vplyvu, nazvaný “Ripple for Good”. Táto iniciatíva od spoločnosti bude v hodnote 25 miliónov dolárov spolu s darmi vo výške 80 miliónov dolárov použitá na investovanie do projektov zameraných na vzdelávanie a finančné začlenenie.

Spoločnosť Ripple stále posudzuje, ktoré projekty budú tvoriť súčasť jej iniciatívy, a že sa pravdepodobne zameria na vzdelávacie programy v oblasti vedy, techniky, strojárstva a matematiky (STEM) a finančných technológií (FinTech). Tvrdí, že vzdelávanie je kľúčovým motorom, ktorý bude podporovať širšie porozumenie a inováciu v podnikaní, financiách, informatike, politike a podobne.

Ripple už prispel k vzdelávaniu v blockchaine, kryptomenách a fintech tým, že daroval 50 miliónov dolárov na 17 univerzít na celom svete ako súčasť iniciatívy v projekte “University Blockchain Research Initiative (UBRI)”, ktorý sa začal v júni 2018.

Ken Weber, riaditeľ sociálneho vplyvu spoločnosti Ripple, dnes načrtol širokú víziu iniciatívy a ako hlavný cieľ vyzdvihol globálne finančné začlenenie:

,,Budeme pracovať na tom, aby sme zabezpečili, že inovácie v oblasti bankovníctva a globálnych platieb budú k dispozícii všade a všetkým, od nebankových obyvateľov po obyvateľov v bankách a v ekonomikách, v hospodárskych odvetviach atď.”

Ripple for Good údajne funguje v spolupráci s existujúcou neziskovou organizáciou RippleWorks, ktorá spája sociálne podniky a dobrovoľníkov so skúsenosťami v rôznych oblastiach, a spája ich aj výkonný predseda- Chris Larsen ako spoluzakladateľ. RippleWorks údajne pracoval na 70 projektoch v 55 krajinách.

Jeden z najznámejších investorov Ripple- herec Ashton Kutcher, na jar daroval 4 milióny dolárov v Ripple (XRP) pre Ellen Degeneres a jej Wildlife Fund, ktorý bol založený na podporu globálneho úsilia pre ochranu životne dôležitých druhov.

Ďalšie významné charitatívne iniciatívy v krypto priestore zahŕňali tento rok aj neziskovú iniciatívu GiveCrypto.org, ktorú spustil generálny riaditeľ spoločnosti Coinbase- Brian Armstrong. Cieľom projektu je distribuovať darované finančné prostriedky prostredníctvom priamych hotovostných prevodov vo forme kryptomien a poskytnúť univerzálny prístup k otvorenému finančnému systému.

Zdroj:1

?Najčerstvejšie informácie a články
? Pravidelné technická analýzy a videoanalýzy kryptomien
?e-booky + návody 

Vstupy na všetky:
?Prednášky ?Webináre ?Konzultácie

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart