Riaditeľ Fidelity tvrdí, že hard fork môže oddialiť podporu Ethereum 


Fidelity Digital Assets (FDAS) si dá na čas s pridaním podpory pre ethereum, povedal výkonný riaditeľ zodpovedný za novú platformu.

Vetva Fidelity Investments, zaoberajúca sa obchodovaním s digitálnymi aktívami, ktorá bola spustená tento štvrťrok, vyvinula interný rámec pre hodnotenie akýchkoľvek kryptomien, ktoré môžu byť na platformu v budúcnosti pridané, povedal prezident FDAS Tom Jessop.

V súčasnosti podporuje Bitcoin, no v budúcnosti sa chystá pridať podporu ďalších kryptomien na základe komplexného hodnotenia, ktoré berie do úvahy mimo iné interné hodnotenie a záujem klientov.

Do úvahy sa berie, ako decentralizovaná minca je, aký je dopyt zo strany klientov a či existujú nejaké „zvláštnosti v protokole“, ktoré by sťažili spustenie alebo pokračovanie podpory danej kryptomeny na platforme FDAS.

Dopyt klientov vraj doposiaľ korešpondoval s trhovou kapitalizáciou.

“Pravdepodobne budeme pokračovať v poradí podľa kapitalizácie, pretože taký je dopyt, ale to neznamená, že budeme uvádzať každú mincu,” povedal.

Ako jeden príklad Jessop poukázal na ethereum, ktoré je v súčasnosti druhým najväčším krypto-menovým trhom. Vysvetlil:

„Radi by sme pridali podporu pre ether, ale prichádza hard fork a niektoré vylepšenia, takže si myslím, že najprv zistíme, ako tieto veci fungujú a až potom sa rozhodneme či ho pridať na platformu.”

Vďaka nedávnemu Constantinople hard forku implementovalo Ethereum množstvo vylepšení, vrátane zníženia odmeny za vyťaženie bloku, ako aj niekoľkých ďalších technických zmien; ďalší fork, nazvaný Istanbul sa očakáva v októbri.

Výzvou pre FDAS je záruka, že dokáže chrániť investorov, povedal Jessop. Ako príklad projektu, ktorý by si vyžadoval dôkladné posúdenie rizika je Ethereum Classic, a to v dôsledku 51 percentného útoku, ktorý tento protokol utrpel na začiatku roka.

Jessop neposkytol žiadny časový harmonogram, kedy by sa na platforme mohli objaviť nové aktíva.

Ciele na rok 2019

O plánoch do budúcnosti Jessop povedal, že FDAS plánuje svoje podnikanie do konca roku 2019 rozširovať.

Toto škálovanie bude zahŕňať jednak zabezpečenie regulačných schválení, ako sú napríklad podnikateľské licencie, no taktiež pokračovanie v práci na opravách prípadných chýb v platforme.

„Napriek krypto zime je trh stále dosť robustný, a z toho sme nadšení,“ dodal.

Aj keď Jessop odmietol povedať, v ktorých štátoch má FDAS v súčasnosti licencie, povedal, že je to “rozumný počet” a firma bude do konca roka pokračovať v práci na získavaní licencií.

„Sme stále v procese zhromažďovania licencií na podnikanie vo viacerých jurisdikciách,“ povedal, ale „povzbudzuje nás ale, aký pokrok sme doteraz dosiahli.“

Okrem toho dodal „pokračujeme v získavaní štatútu kvalifikovaného správcu  … to je stále v pláne na tento rok a je to pre nás naozaj priorita.“

Záujem klientov

Spoločnosť Fidelity od svojho vyhlásenia v októbri zaznamenala „značný dopyt“. Záujem prejavilo široké spektrum klientov, od vyhradených krypto fondov po hedžové fondy, rodinné kancelárie, sprostredkovateľov a dokonca aj jednotlivcov, ktorí chcú spustiť vlastné súkromné fondy založené na kryptomenách.

Spoločnosť skúmala aj rôzne druhy fondov, pričom zistila, že záujem o krypto investície zostal „konzistentný“ naprieč rôznymi typmi. Jessop vysvetlil:

„Zaznamenávali sme trvalý záujem zo strany inštitúcií, a myslím si, že je to prevažne preto, že inštitúcie si „splnili domácu úlohu“ a vrátili sa cieľom pochopiť teto odvetvie… “

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart