Revolut spúšťa debetnú kartu Metal s cashback v kryptomenách

Spoločnosť Revolut spustila novú debetnú kartu Metal, ktorá je k dispozícii prémiovým zákazníkom, čo im umožňuje cashback až 1% v hotovosti alebo v kryptomenách mimo Európy, alebo 0,1% z každej transakcie v rámci Európy.

O karte Revolut

Revolut je služba predplatených debetných kariet so sídlom v Spojenom kráľovstve, ktorá umožňuje zákazníkom prijímať, posielať a vyberať peniaze v rôznych menách v reálnom kurze. Väčšinou ju používajú ľudia, ktorí často cestujú alebo pracujú s medzinárodnými klientmi.

Spoločnosť podporuje päť kryptomien: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, Ripple a Bitcoin Cash. Tiež umožňuje výmenu 25 fiatových mien v rámci aplikácie, ktorý môžu konvertovať  bez poplatkov s celkovo 150 fiat mien.

Zákazníci si môžu prostredníctvom karty kúpiť kryptomeny so poplatkom 1,5% pri burzových cenách, hoci služba neumožňuje prístup k súkromným kľúčom a v súčasnosti nepodporuje externý prenos kryptomien do peňaženky mimo platformu.

Používatelia si však môžu posielať kryptomeny navzájom v aplikácií, alebo si môžu preniesť na účet svoje prostriedky vo fiat mene a vybrať ich z bankomatu poprípade utratiť iným spôsobom.

Cash Back k adopciíí kryptomien

S 2,5 miliónmi zákazníkov v Európe by služba krypto-cashback mohla byť významným prelomom pri adopcií kryptomien. Generálny riaditeľ a zakladateľ Nik Storonsky povedal:

“Spustenie Revolut Metal je dôležitým krokom k tomu, aby spoločnosti priniesla dodatočné príjmy, najmä preto, že sa pripravujeme na spustenie obchodnej platformy bez provízií a do konca tohto roka rozšírime svoju činnosť do Severnej Ameriky a Ázie.”

Darren Deal, viceprezident karty predplatených kariet na Mastercard v Írsku a Veľkej Británii, potvrdil partnerstvo s Revolutom na novej karte.

Adopcia krpytomenových debetných kariet zažila v januári veľký nepokoj, keď Visa zrušila partnerstvo so spoločnosťou Wave Crest, spoločnosťou na spracovanie platieb podporujúcou vývoj debetných kariet typu TenX a CryptoPay, ktoré viedli k náhlemu uzavretiu šiestich kartových služieb.

Zatiaľ čo vývoj debetných kariet sa po ukončení partnerstva Wave Crest spomalil, ďalšie spoločnosti ako MinexSystems a Beldex odvtedy vydali funkčné kryptografické debetné karty a nová schéma cash back je ďalším krokom smerom vpred.

Revolut zatiaľ prichádza s prvou sériou 10 000 kariet, ale bežný užívatelia si môžu svoj kartu preregistrovať na tomto linku.

V súčasnosti je k dispozícii iba v rámci Európy, ale spoločnosť plánuje v najbližších mesiacoch spustiť pôsobenie v USA, Kanade, Hongkongu, Singapure, Japonsku, Austrálii a Novom Zélande.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart