Rekordné množstvo BTC bolo presunutých mimo burzy

Analytická spoločnosť Glassnode, ktorá je v posledných týždňoch a mesiacoch veľmi aktívna, si opäť všimla zaujímavú štatistiku, ktorá poukazuje na aktuálny trend v kryptomenovom svete. Podľa nových zistení tejto spoločnosti sme boli iba pred pár dňami svedkami najväčšieho výberu bitcoinov z búrz v tomto roku. Ide však o dobrú alebo zlú správu?

Coinbase svedkami veľkých výberov BTC

Podľa spoločnosti Glassnode malo dňa 8.júla prísť ku najväčším výberom BTC z kryptomenových búrz za posledný rok. Až 20 660 BTC malo byť celkovo vybraných zo všetkých custodial búrz, pričom najviac malo pochádzať z burzy Coinbase. Z danej burzy malo byť vybraných až viac ako 20 787 BTC.

Kedže z burzy Coinbase bolo vybraných viac BTC, ako zo všetkých búrz dokopy, znamená to, že na niektoré burzy bolo viac BTC poslaných, ako z nich vybraných. Nie však výrazne viac, kedže rozdiel medzi celkovým počtom vybraných BTC a počtom BTC vybraných z burzy Coinbase je iba 127 BTC. To znamená, že pokiaľ by sme odrátali výbery BTC z burzy Coinbase od celkových výberov z kryptomenových búrz, táto štatistika by razom viedla k úplne inému záveru. Konkrétne informácie toho, na ktoré burzy bolo poslaných najviac BTC, však už Glassnode nepriniesla.

Coinbase však bola v tento deň svedkom vyššieho počtu vkladov ako výberov. A to takmer o 1000. Tým, že však celkový počet poukazuje na vyššiu hodnotu vybratých peňazí je jasné, že napriek menšiemu počtu výberov, boli objemy výberov podstatne vyššie, ako objemy vkladov. Rovnako je však možné, že celkový priemer výberov bol skreslený výberom jednej veľryby.

Ide o bullish alebo bearish signál?

Napriek tomu, že táto novinka môže na prvý pohľad znieť negatívne, opak je pravdou. Tým, že ľudia vyberajú BTC z kryptomenových búrz, ukazujú na dva fakty. Prvý z nich je, že nemajú v pláne BTC obchodovať a preto ho radšej stiahnu z kryptomenovej burzy na bezpečnejšie miesto. Druhým je skutočnosť, že tým, že svoje BTC nepredávajú, ale iba presúvajú z burzy na hot alebo cold wallet, veria v dlhodobý rast danej kryptomeny.

Včera sme vás informovali aj o tejto novinke spojenej s burzou Coinbase: Budú akcie burzy Coinbase obchodované na tradičných burzách?

Aj táto štatistika nám tak poukazuje na jasný trend. Kryptomenoví investori jednoducho veria, že čoskoro príde bull run, ktorý poženie cenu Bitcoinu hore. Preto vyberajú svoje kryptomeny z búrz, aby ich ochránili pred možnými hackmi a mali tak možnosť držať ich na nimi zvolenom, bezpečnom mieste.

Zdroje: https://www.coininsider.com/, https://cointelegraph.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart