Regulátor CFTC schvaľuje Bitcoin Futures spoločnosti LedgerX.

Oblasť nových finančných produktov, kde je fyzické podkladové aktívum Bitcoin takisto pomôže zvýšeniu povedomia o kryptomenách a sme zase o krok bližšie k masovej adopcii. Čoskoro očakávame príchod aj ďalších spoločností.

Komisia pre obchodovanie s komoditnými futures (CFTC) schválila poskytovateľa Bitcoin derivátov LedgerX, aby ponúkal fyzicky vysporiadané futures na Bitcoin.

CFTC v utorok uviedla, že schválila žiadosť spoločnosti LedgerX o licenciu na určený zmluvný trh (DCM), čo znamená, že spoločnosť teraz môže ponúknuť nové futures kontrakty. LedgerX je druhou spoločnosťou, ktorá získala súhlas s ponukou fyzicky vyrovnaných futures na Bitcoin.

Bakkt, Seed CX a ErisX plánujú vstúpiť na tento trh. Zatiaľ čo vlastné futures kontrakty spoločnosti Bakkt boli certifikované samostatne, firma čaká na udelenie licencie na úschovu v New Yorku.

Na rozdiel od hotovostne vyrovnaných futures na burzách v Chicagu CBOE a CME, kupujúci vo fyzicky vyrovnaných futures dostane podkladovú komoditu, keď zmluva vyprší a nie ekvivalent vo fiat mene.

Leto je tu a naša sezónna ponuka pre teba tiež!

Chcem vstupiť do VIP SKUPINY

Produkt aj pre retail

Schválenie znamená, že spoločnosť LedgerX so sídlom v New Yorku môže nielen uviesť tieto kontrakty futures na Bitcoin, ale v zásade môže ponúknuť svoje produkty retailovým klientom, a nielen inštitucionálnym.

Nebolo spomenuté žiadné časové hľadisko, kedy môže LedgerX začať ponúkať futures. Juthica Chouová, riaditeľka pre operácie a riziká, uviedla, že spoločnosť sa chce stať prvým dodávateľom tohto produktu v USA.

„Niet pochýb o tom, že sa snažíme byť prví, hľadáme úradníka,“ povedala. „Myslíme si, že sme v lepšej pozícii a chceme byť tam, aby sme slúžili zákazníkom všetkých veľkostí”

Zatiaľ čo Bakkt už predtým oznámil, že v júli bude testovať svoje vlastné fyzicky vysporiadané kontrakty futures na bitcoiny, dátum zverejnenia je ešte potrebné oznámiť. Seed CX a ErisX tiež ešte neoznámili, kedy by mohli uviesť svoje futures produkty.

Proces dlhý mesiace

LedgerX požiadal o futures v novembri 2018 a odvtedy spolupracuje s CFTC. Zákazníkom už ponúka swapy a opčné zmluvy. LedgerX sa teraz pozerá na postupné zavádzanie svojich nových produktov vrátane platformy Omni zameranej na maloobchodný predaj.

Chceme byť opatrní a konzervatívni, aby sme mohli spustiť produkt Omni,“ povedala. riaditeľka. Zoberieme spätnú väzbu od zákazníkov a uistíme sa, že to funguje. Chou pridala:„Máme dosť rozsiahly zoznam čakateľov a budeme s tým pracovať, kým sa nebudeme cítiť pohodlne.“

Zdroj: https://www.coindesk.com/cftc-approves-ledgerx-to-settle-futures-in-real-bitcoin

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart