Regulácie a vlastná taktika. Prečo počet obchodov na Coinbase prudko padá

Najväčšia burza s kryptomenami v USA v tomto roku sleduje prudký prepad objemu obchodov. Coinbase zaznamenal prepad o 83-percentný prepad v roku 2018. Pre porovnanie, ďalší veľký hráč v USA Bitstamp narazil na 73-percentný pokles. Inak to ale vyzerá v ďalších končinách sveta, kde burzy ostávajú stabilné, prípadne zaznamenali aj nárasty.

Práve to zrejme znamená, že ľudia prechádzajú z Coinbase na iné burzy vo svete. Dôvodom môže byť sčasti aj to, že Coinbase má dlhodobo v ponuke malé množstvo kryptomnien. V súčasnosti ich tu nájdeme iba šesť.

Pre porovnanie burza Kraken má zalistovaných 23 mien a jeho objemy síce padajú, no nie takým vysokým tempom. Celkom logicky sa tak javí, že väčšie množstvo obchodných párov znamená aj vyšší počet transakcií a teda aj širšiu používateľskú základňu.

Najväčším problémom Coinbase sú však regulácie. Len nedávno bola burza nútená posielať informácie a záznamy o obchodoch svojich používateľov vládnym orgánom, čo mnohých odrádza. Bianance či OKEx majú regulátorov v inej jurisdikcii, kde sú pravidlá menej prísne a viac používateľsky pohodlné.

Objem obchodov na OKEx v priebehu roka 2018 narástol. V januári to boli transakcie v hodnote piatich miliárd dolárov v júli o miliardu viac. Binance za rovnaký čas zaznamenal pokles z 15 miliárd na 10, čo je však malý pokles oproti Coinbase, ktorá klesla z 20 na 3 miliardy v mesačných obchodoch.

Coinbase v minulosti patril medzi najväčšie kryptoburzy sveta. To sa však zmenilo a už ho predbehlo veľa iných hráčov.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart