Reddit plánuje obnoviť možnosť platieb v Bitcoine

Reddit, jeden z najvernejších prijímateľov platieb v Bitcoinoch, v marci zrušil možnosť platby v tejto kryptomene. Predstaviteľ Redditu vysvetlil, že k zrušeniu možnosti platby najznámejšou kryptomenou pristupujú hlavne kvôli Coinbase, ktorého platobný procesor používali. Služba Coinbase Commerce umožňuje obchodníkom prijímať platby vo viacerých kryptomenách. Plánované vylepšenia tejto služby však vyžadovali prechod na nový systém. Zdalo sa, že táto zmena je pre Reddit taká zásadná, že možnosť platby v BTC zrušila, a obnovu už neplánovala.

Avšak, vo štvrtok, 3. mája, v rozhovore pre Cheddar, hlavný technik spoločnosti Reddit, Chris Slowe, odhalil, že opätovne obnovia platby v BTC a dokonca aj v ďalších kryptomenách.,,Opätovne to umožní používateľom platiť za prémiové členstvo “Reddit Gold” v BTC,” dodal. Tak ako tomu bolo pred zrušením možné už od roku 2013.

Ďalej uvádza, že Coinbase bola hlavnou platobnou platformou pre Reddit a spoločnosť nedávno revitalizovala svoje užívateľské rozhranie a rozhranie API. Slowe tvrdí, že predtým firma nemala priestor na integráciu Coinbase API, ale dokázala túto záležitosť teraz vyriešiť.

Veľký potenciál BTC a ETH

Medzitým, spoluzakladateľ spoločnosti Reddit, Alexis Ohanian, cíti, že BTC a ETH trhy budú mimoriadne prínosné a spresňuje, že spoločnosť Reddit sa pozerá na kryptomeny ponúkané službou Coinbase, ktoré sú Bitcoin Cash, Litecoin a Ethereum. Ohanian taktiež 2. mája vyhlásil, že verí, že BTC sa do konca roka 2018 vyšplhá na 20 000 dolárov, a tiež si myslí, že Ethereum stúpne 20-krát, na hodnotu 15 000 USD za 1 ETH do konca roka.

,,Som veľmi naklonený Ethereu, pretože ľudia si na ňom skutočne zakladajú. V minulom roku to bolo všetko o AI a strojovom vzdelávaní. V tomto roku je všetko o Blockchaine. Väčšina naozaj životne dôležitých protokolov, základná infraštruktúra okolo softvéru a Blockchainu, budú potrebné vybudovať v nasledujúcom roku alebo dvoch, aby sme mohli naozaj vidieť web 3.0, v ktorý všetci dúfame,” dodal Ohanian.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart