Ray Dalio a Jack Dorsey v spore ohľadom Bitcoinu

Iba pred pár dňami sme zverejnili článok o miliardároch, ktorých vzťah ku Bitcoinu je pomerne pozitívny. Medzi tých najznámejších patria Stanley Druckenmiller, Paul Tudor Jones alebo Jack Dorsey. No a práve Jack Dorsey sa znovu zastal kryptomien, keď sa známy kritik týchto aktív, Ray Dalio, do nich otvorene pustil. Podľa neho je totižto možné, že ak by prišlo ku širšej implementácii Bitcoinu, tak sa ho vlády pokúsia všemožne zastaviť, čo si ale Jack Dorsey rozhodne nemyslí.

Hrozí zakázanie Bitcoinu vládami?   

Podľa Raya Dalia, známeho miliardára a manažéra hedžových fondov, sa Bitcoin môže čoskoro stretnúť s odporom vlád po celom svete.

„Pokiaľ by sa mal stať Bitcoin skutočne veľkým, vlády to zakážu. Myslím si, že postavia Bitcoin mimo zákon a použijú na to všetky dostupné prostriedky. Povedia niečo na štýl, „Nemôžete používať Bitcoin na transakcie. Nemôžete vlastniť Bitcoin.“ No a práve potom sa budú musieť ľudia zamyslieť nad tým, či chcú byť zločincami za to, že použili Bitcoin ako transakčný prostriedok.“

Okrem toho sa Ray Dalio vyjadril, že Bitcoin má aj množstvo iných problémov. Podľa neho si totižto on ešte nemôže zobrať svoje bitcoiny a zaplatiť nimi v obchode (čo už nie je úplne pravda). Taktiež povedal, že táto digitálna mena neslúži ako držiteľ hodnoty a prostriedok výmeny vo finančnom svete a preto nevie, prečo by ju niekto používal.

Jack Dorsey si myslí svoje

Názor Raya Dalia sa nestretol s pochopením Jacka Dorseyho. Ten reagoval veľmi stručne potom, čo sa ho niekto na Twitteri opýtal, či je možné, aby vlády zakázali Bitcoin. Jeho odpoveď bola „Nie.“ Nič viac však Jack Dorsey ani povedať nemusí, keďže všetci vedia, že je dlhoročným advokátom kryptomien a najmä Bitcoinu.

Prečítajte si tiež: Kryptomenoví investori chcú staviť milión dolárov na zlyhanie Stock-to-Flow modelu

Jack Dorsey sa niekoľkokrát vyjadril, že Bitcoin sú skutočné peniaze internetu a že sa s určitosťou budú využívať v budúcnosti viac, ako teraz. Tento názor má aj jeho spoločnosť Square, ktorá nedávno investovala 1% zo svojho kapitálu do Bitcoinu.  

Na strane Jacka Dorseyho a teda celej kryptomenovej komunity sa čoraz viac objavujú aj ľudia, ktorí boli práve zástancami názorov ako Ray Dalio. Patria medzi nich napríklad aj vyššie spomenutí Stanley Druckenmiller alebo Paul Tudor Jones, ktorých názor na Bitcoin sa postupom času menil, pričom aktuálne sú podporovateľmi tejto kryptomeny. No a keďže sa dajú radiť do tej istej kategórie ako Ray Dalio (povolaním, skúsenosťami a slávou) je možné, že čoskoro sa aj Ray Dalio pripojí na stranu najväčšej kryptomeny.

Zdroj: https://zycrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart