Rastie počet Američanov, ktorí vlastnia kryptomeny.

Aj keď Spojené štáty zďaleka nie sú pro krypto zamerané, je to krajina, ktorá má najväčší počet držiteľov kryptomien. Podľa štúdie, ktorú si objednala spoločnosť Finder, sa zvýšil počet Američanov, ktorí vlastnia kryptografické aktíva o 81 %.

Od roku 2018 narástol počet Američanov, ktorí vlastnia krypto

Mnoho krajín začína chápať dôležitosť Bitcoinu a technológie blockchainu. USA nie sú nevyhnutne jedným z nich. Počet Američanov, ktorí majú kryptomenu, sa však zvyšuje. Podľa nedávno uverejneného prieskumu Pureprofile, ktorý si objednala spoločnosť Finder,

V tomto roku sa počet Američanov, ktorí vlastnia kryptomenu, takmer zdvojnásobil zo 7,95% v roku 2018 na 14,4% v roku 2019, čo predstavuje nárast o 81% v jednom roku.

Výsledkom je, že približne 36,5 milióna Američanov vlastní nejakú formu krypto aktíva. Prieskum tiež odhalil, že Američania, ktorí majú kryptografické aktíva, majú v priemere 5 447 dolárov v týchto digitálnych minciach. Bitcoin okrem toho nie je jediným aktívom, ktoré priťahuje záujem amerických krypto investorov. Údaje z prieskumu poukazujú na to, že 55,4% vlastníkov Bitcoinu investovalo aj do iných druhov kryptomien.

Bitcoin je vo fáze adopcie

Používanie Bitcoinu, ktoré ešte stále nie je ani zďaleka rozšírené, má neustále veľkú pozornosť od investorov a členov krypto komunity. Bitcoin je stále v počiatočnej fáze adopcie. Podľa Michaela B. Caseyho, hlavného Bitcoin architekta, v spoločnosti General Motors bitcoin rýchlo sleduje typickú technologickú krivku adopcie. Casey konkrétne píše,

Rast používania Bitcoinov, a teda aj ceny Bitcoinu, nasleduje po S-krivke technologického prijatia, ktorá sa sama osebe vyznačuje fraktálne sa opakujúcimi, exponenciálne rastúcimi Gartnerovými Hype cyklami.

V tejto fáze teda väčšina Američanov ešte neinvestuje do kryptografických aktív. V skutočnosti iba menšia časť Američanov nakupuje kryptografické aktíva, uzatvára prieskum Pureprofile.

Samostatne uskutočnený výskum spoločnosťou Nobl Insurance LLC, zverejnený 22. augusta 2019, naznačil, že milióny Američanov budú uvažovať o investovaní do kryptomeny v nasledujúcich 12 mesiacoch. Podľa tlačovej správy spoločnosti Nobl:

Výskum naznačuje, že asi 25 miliónov Američanov uvažuje o kúpe krypta v nasledujúcich 12 mesiacoch. 37% držiteľov kryptomeny vlastní viac ako 5 000 dolárov v týchto aktívach a ďalších 8 percent vlastní viac ako 50 000 dolárov v krypte.

Zdroj:https://bitcoinist.com/crypto-owners-in-us-have-risen-81-ytd/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart