Pundi X ICO zavádza kryptomeny do každodenného života pomocou platobných terminálov

Kryptomeny predstavujú rýchly, bezpečný, lacný a anonymný spôsob prevádzania hodnoty. Ich využitie je však stále minimálne. Predpokladaný počet aktívnych bitcoin peňaženiek je 5,8 až 11,5 milióna. To predstavuje menej ako 2% celkovej populácie juhovýchodnej Ázie. Pundi X definoval dva hlavné dôvody, prečo sa zatiaľ kryptomeny neujali vo veľkom:

  • Sú príliš zložité. Spravovanie privátnych a verejných kľúčov a teória za blockchainom je príliš zložitá na to, aby to pochopil človek, ktorý sa tomu aktívne nevenuje.
  • Nie sú relevantné. Pokiaľ nebude možné si v potravinách kúpiť za kryptomeny chlieb alebo zemiaky, bude ťažké presvedčiť potenciálnych užívateľov o pridanej hodnote kryptomien.

Vízia
Pundi X si dal odvážny cieľ: prilákať 100 miliónov nových užívateľov kryptomien do troch rokov. Chce ho dosiahnuť tým, že zabezpečí relevantnosť a zjednoduší proces narábania s kryptomenami. Riešením sú aplikácie a bezkontaktné karty, ktorými bude môcť každý zákazník platiť v maloobchode. Aby mohli obchody prijímať kryptomeny, môžu si zaobstarať PundiX platobné terminály, ktoré sú schopné prijímať kryptomeny.

Plán na nasledujúce 2 roky je rozdávať obchodným domom, reštauráciám a maloobchodným predajniam svoje Pundi X terminály. Menšie obchody budú môcť používať Pundi X platobné aplikácie.
Ich prvotný cieľ je, aby v Jakarte, hlavnom meste Indonézie, bolo z každého miesta možné do 5 minút nájsť obchod, ktorý prijíma kryptomeny pomocou Pundi X terminálu.
Po Indonézii sú na rade Thajsko, Malajzia, Singapur a Japonsko. Svoju technológiu chcú dodať do celej Juhovýchodnej Ázie do troch rokov. V rovnakom čase chcú expandovať aj do USA a Európy pomocou open-source aplikácií. Do piatich rokov plánujú pokryť 1 miliardu užívateľov.

Od ostatných konkurentov, ktorí ponúkajú riešenia pre Point of Sale (obchodné miesta) sa líšia tým, že už teraz majú existujúci produkt. Na FinTech festivale, ktorý sa konal 13-17 Novembra, predstavili svoj terminál a platobnú kartu. Vo svojej prezentácii pomocou terminálu zadali nákup 0.5 bitcoinu za 4660 singapurských dolárov. Zákazník mal 120 sekúnd, aby svojou kartou zaplatil. Počas týchto 120 sekúnd bola cena nemenná, aby sa eliminovalo riziko zákazníka, že by musel platiť viac, ako plánoval.
Kompletná technológia bude open-source, takže aplikácie a firmware si bude môcť stiahnuť globálne každý.

Technológia: čo ponúka Pundi X?

Pundi X mobilná aplikácia
Aplikácia Pundi-Pundi je voľne stiahnuteľná na Google Play alebo iOS app store. Od februára 2017 má už 100 000 stiahnutí. Táto aplikácia umožňuje vytvárať platby použitím QR kódov. Momentálne už vďaka nej prijíma kryptomeny viac ako 500 maloobchodov, reštaurácií a kaviarní.
Ďalšie aplikácie sú Scanbersama, Pundi Booster a Pundi Toko.

Scanbersama je univerzálny SDK ( súbor nástrojov pre vývoj softvéru) pre QR platby. Umožňuje akejkoľvek aplikácii, aby jednoducho integrovala QR platby. Obchody tak budú môcť prijímať platby v kryptomenách pomocou QR kódov.

Pundi Booster je aplikácia, ktorá umožňuje predaj virtuálnych tovarov a služieb. Obchodníci, ktorí majú Pundi Booster môžu napríklad vytvoriť platobný príkaz na platenie poplatkou za energie alebo sprevádzkovať platenú telefónnu linku.

Pundi Toko je aplikácia vyrobená pre obchodníkov na správu ich Pundi-Pundi aplikácií.

Pundi X debetná karta
Pundi X je fyzická karta, ktorá dokáže spravovať rôzne kryptomeny, aj fiat (štandardné) meny. Karta sa dá nabiť pomocou Pundi terminálov v obchodoch alebo tak, že na ňu pošlete platbu v kryptomenách. Touto kartou môžete platiť kryptomenami bezkontaktne vďaka NFC technológii. Je vyvíjaná snaha, aby bola Pundi X akceptovaná aj v krypto bankách, zmenárňach a štandardných platobných termináloch.

Pundi X platobné terminály
Platobné terminály sú revolučný produkt Pundi platformy. Terminály chcú dodať do obchodov, reštaurácií a kaviarní, takže zákazníci budú môcť pohodlne platiť kryptomenami v každodennom živote za kávu, ryžu alebo chlieb. Fungujú tak, že v momente platenia sa kryptomena v zmenárni automaticky zmení na štandardnú menu a odošle prijímateľovi. Zákazník tak zaplatí v kryptomene a predajcovi príde na účet Rupia, Dolár alebo Euro.
Každý terminál je napojený na Ethereum blockchain, na ktorý zaznamenáva transakcie.

Pundi X počas pre-ICO fázy vyzbieralo okolo 6 miliónov USD v kryptomenách. ICO bude prebiehať začiatkom budúceho roka.
Ak vás tento projekt zaujal, viac sa dozviete z ich oficiálnej stránky: https://pundix.com/alebo ich whitepapera: https://pundix.com/#WhitePaper
Upozornenie: na internete sa objavili falošné stránky, ktoré Vás chcú okradnúť o peniaze, preto Vám odporúčame používať iba ich horeuvedenú oficiálnu stránku.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart