Props Project presúva svoju sieť na Algorand

Kryptomenové projekty Props a Algorand sú pomerne málo známe vrámci tohto sektora. Určite nejde o najzvučnejšie mená, avšak oba tieto projekty môžu ponúknuť celosvetovú adopciu blockchainu prostredníctvom nových aplikácii. Práve preto je ich spolupráca skvelou správou pre kryptomenovú komunitu.

Props sa presúva na Algorand

Props Project je decentralizovanou sieťou aplikácii, ktorá patrí spoločnosti YouNow. Medzi najznámejších partnerov Props patria napríklad zoznamka Dating.com, Union Square Ventures alebo Borderless Capital. Všetky tieto spoločnosti nielen podporujú Props, ale takisto ho aj aktívne využívajú. Zoznam daných spoločností a takisto aj užívateľov rastie pomerne rýchlym tempom a preto sa Props Project rozhodli presunúť z privátneho blockchainu na verejný.

A práve tento presun má priniesť spoluprácu Props Project s proof-of-stake blockchainom Algorand. Tento krok má nielen pomôcť s rýchlosťou transakcii vrámci siete, ale takisto aj s jej bezpečnosťou. Obe spoločnosti rovnako dúfajú, že spolupráca im pomôže raketovo zvýšiť počet užívateľov Props Project. Aktuálne má byť využívaný zhruba 3 miliónmi ľudí, avšak po presune na Algorand sa predpokladá nárast na viac ako 5 miliónov užívateľov a to dokonca iba za jeden mesiaca.

Spolupráca týchto dvoch projektov však určite nie je prekvapujúca. Rýchly rast Props Project poukázal na akútnu potrebu presunúť sa na verejný blockchain, ktorý je otestovaný časom a rôznymi projektami. Algorand, ktorý sa aktuálne radí medzi rastúcu konkurenciu takým kryptomenám ako Ehtereum alebo Neo, ponúka všetko, čo Props Project pre svoj budúci rast potrebuje. Vieru v obrovský potenciál tejto spolupráce vyjadril aj CEO Algorandu, Steven Kokinos.

„Myslím si, že pre Props Project je výhodné premiestniť  sa na verejný blockchain. Tento projekt však na to nemal kapacitu a práve preto sme veľmi radi, že im v tom môžeme pomôcť a že prinášajú svojich užívateľov do našej siete.“

Prichádza mainstream adopcia?

Aj napriek tomu, že ani jeden z týchto projektov nepatrí vrámci kryptomenovej komunity medzi najväčšie, tak oba majú rozhodne veľký potenciál. Ten vyjadril aj predstaviteľ spoločnosti Union Square Ventures, Nick Grossman.

„Props reprezentuje jednu z najlepších kryptomenových vlastností – možnosť pre používateľov zdieľať zisk a financie vygenerované vrámci projektu, ktorému pomáhali rásť.“

Nick Grossman si myslí, že Props umožní priniesť túto možnosť do mainstreamových aplikácii. A práve spolupráca s projektom Algorand im v tom má pomôcť. Jedným dychom však treba dodať, že spoločnosť Union Square Ventures patrí medzi najväčších investorov do tohto projektu a tak môže byť ich názor z časti zaujatý.

Prečítajte si tiež: Coinbase: Bitcoin je lepší než zlato

Faktom však ostáva, že kryptomenám a najmä blockchainu je stále vyčítané, že nie je nič viac ako len buzzword. Práve preto je veľmi potrebné, aby využívanie vo svete rástlo, k čomu môže nepochybne pomôcť aj spolupráca týchto dvoch projektov.

Zdroj: https://bitcoinexchangeguide.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart