Prominentný investor zlata: Udržte si Bitcoin pre blížiaci sa krach trhu

Prominentný investor zlata: Udržte si Bitcoin pre blížiaci sa krach trhu

Mike Maloney, zakladateľ maklérskej stránky so vzácnymi kovmi GoldSilver.com, naznačil, že vlastníctvo kryptomien, ako je Bitcoin, je jednou z odpovedí na to, ako sa chrániť pred zmenami v globálnom menovom systéme.

Tvrdí, že „niečo veľké a veľmi nebezpečné“ prichádza veľmi rýchlo a je nevyhnutné, aby bol na to každý pripravený.

Bude to zničujúce”

Mike Maloney, ktorý napísal knihu o investíciách do drahých kovov, poznamenal vo videoprezentácii, že blížiaci sa krach trhu bude prvým v histórii, kde bude všetko bublinou:

V roku 2000 to boli akcie. V roku 2008 to boli akcie a nehnuteľnosti. Teraz ide o akcie, nehnuteľnosti a dlhopisy a všetky sú v niektorých z najväčších bublín všetkých čias. Keď tieto bubliny prasknú, tak to bude pre väčšinu ľudí ničivé, ale nemusí to byť ničivé pre vás.“

Dodal, že odpoveď na otázku, ako byť pripravený na túto haváriu horskej dráhy a potenciál nového peňažného systému – našiel pri skúmaní svojej knihy: nový systém vzniká každých tridsať rokov – sa stal o niečo komplexnejší, než by sa spoliehal len na zlato a striebro.

Alternatívny systém existuje

Maloney zdôraznil, že hoci by sa nemalo na kryptomeny bezvýhradne spoliehať, pretože sú bezcenné bez internetového spojenia, tak vysvetľuje, aké sú dôležité:

Chcete mať alternatívny peňažný systém, ktorý už je pripravený a tie už dnes naozaj existujú. Volajú sa kryptomeny. Začalo to s Bitcoinom. Je tu niekoľko ďalších, ktoré boli zavedené. Niekoľko z nich vlastním. Nevlastním veľa kryptomien, ale myslím si, že je to nevyhnutné k tomu, aby sme boli pripravení, pretože ak peňažný systém zlyhá, tak budete schopní robiť okamžité transakcie s ďalšími ľuďmi a môžete ich vykonávať na dlhé vzdialenosti. Môžete to robiť na internete ako by ste dnes platili kreditnou kartou.“

Rada od Prudent Bear

Na rozdiel od ostatných, ktorí varujú pred Bitcoinom ako rizikovou investíciou, alebo uprednostňujú zlato, Maloneyho odporúčanie Bitcoinu ako riešenia pre online transakcie sa zdá byť v súlade s názorom bývalého manažéra fondu Prudent Bear, Davida Ticea.

V rozhovore s CNBC Tice povedal, že hoci sa Bitcoin prehliada, tak skutočne dáva veľký zmysel doň investovať, najmä na transakčnej báze, pretože má potenciál poskytnúť investorom peniaze.

zdroj:cointelegraph.com, youtube.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart