Pripravuje sa vláda USA na bitcoinovú vojnu?

Vyzerá to tak, že Bitcoin a kryptomeny vo všeobecnosti tak trochu zatlačili vládu USA a Pentagon do kúta.

Bitcoin je postrachom najväčších vládnych osobností

Americké ministerstvo obrany odhalilo, že plánuje niečo, čo by mohlo byť bitcoinovou revolúciou. Vládny orgán vymenoval niekoľko potenciálnych scenárov, ktoré by mohli znamenať vzburu Generácie Z a používateľov Bitcoinu a ostatných kryptomien, ktorí by šli proti súčasnému vládnemu systému.

Prečítajte si tiež: Priznal sa Craig Wright ku krádeži takmer 80 000 BTC?

Je zaujímavé, že tieto plány boli zverejnené teraz, vzhľadom na všetky nepokoje, ktoré sa šíria po celej krajine. Situácia sa začala zhoršovať v marci, keď sa v USA začal rozmáhať koronavírus. Okamžite bol vyhlásený lockdown a ľuďom bolo povedané, aby neopúšťali svoje domovy, okrem plnenia základných úloh, ako je práca či nákup potravín.

Zatiaľ čo mnohí ľudia považovali za správne dodržiavať tieto pravidlá a pomôcť tak zastaveniu šírenia vírusu, napokon sa ukázalo, že ostať doma je pre Američanov priveľmi ťažké na to, aby to dodržali. Niektorí vyjadrovali svoj hnev nad tým, ako ďaleko sa vírus rozšíril. Boli nahnevaní, že vírus spôsobil stratu ich zamestnania a že systém nezamestnanosti sa pohybuje tak pomaly. V dôsledku toho sa mnohí rozhodli protestovať, a dokonca zaútočili na budovy kapitolu, aby sa presadili a bojovali za menej reštriktívne opatrenia.

Keď už sa zdalo, že je po všetkom, smrť Georga Floyda pod rukami policajného dôstojníka z Minnesoty zasiahla krajinu ako blesk z jasného neba. Na protest proti rasistickému správaniu v Amerike mnohí obyvatelia vstúpili do ulíc a začali protestovať proti konaniu štátnych orgánov činných v trestnom konaní. Tieto protesty však často viedli k násiliu a vandalizmu, vrátane škôd na majetku, rabovania a ďalších úmrtí občanov aj policajtov.

Za posledné tri mesiace bola krajina uväznená vo veľmi nestabilnom stave, a vyzerá to tak, že Amerika a jej obranné sily sú pripravené konať. Podľa posledného scenára Pentagonu mladší občania ­­– najmä tí, ktorí sa narodili v rokoch od polovice 90. rokov do začiatku roka 2010 – používajú kyberútoky ako prostriedok na krádež peňazí a ich premenu na Bitcoiny. Tieto Bitcoiny sú potom využité na nákup nezákonných produktov, ktoré budú použité na budúce útoky alebo na financovanie teroristických organizácií, ako napríklad Antifa.

Posledná správa z Pentagonu označuje túto situáciu ako “Zbellion“, v ktorej sa mladšie generácie považujú za agentov “spoločenskej zmeny” a za hlavné zbrane proti rastúcemu systému nespravodlivosti, ktorý je “namierený proti nim”.

Bitcoin môže pomôcť zmene

Nathaniel Whittemore, konzultant v oblasti Bitcoinu a kryptomien, vo vyhlásení vysvetlil:

“Jedným z najdôležitejších nástrojov v autoritárskej zbierke je schopnosť zastaviť financovanie legitímneho politického disentu. Oddelením infraštruktúry peňazí od infraštruktúry štátnej moci to Bitcoin tomuto typu politicky motivovanej konfiškácie robí oveľa ťažším.”

Zdroj: livebitcoinnews.com

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart