Priestor na adopciu: Len 5,3 % občanov Spojeného kráľovstva vlastní Bitcoin.

2 500 občanov Spojeného kráľovstva sa zúčastnilo na nedávnom prieskume, týkajúcom sa investícií do Bitcoinu, a výsledky sú dosť zaujímavé. 5,3 % respondentov uviedlo, že vlastnia nejaký Bitcoin, ale približne 20,3 % uviedlo, že o ňom nikdy nepočuli.

Prieskum: 5,3 % občanov Spojeného kráľovstva vlastní Bitcoin

Otázka vlastníctva Bitcoinu bola vždy zaujímavá. Nedávny prieskum zistil, že približne 5,3 % občanov Spojeného kráľovstva vlastní Bitcoin.

Konkrétnejšie, 2 % účastníkov plánuje nakúpiť viac a 3,3 % má Bitcoin ale neplánuje dokupovať. Bez ohľadu na to, nízka miera vlastníctva naznačuje, že existuje veľa priestoru na ďalšiu adopciu.

20 % Britov nikdy nepočulo o Bitcoine

Vychádzajúc z danej správy, 20,3 % občanov Spojeného kráľovstva nikdy nepočulo o Bitcoine a je zaujímavé, že toto percento sa zvýši na 25,5, keď sa vezmú do úvahy iba muži vo veku od 25 do 34 rokov. To by mohlo znamenať priestor pre ďalšie vzdelávanie sa na túto tému.

Prieskum tiež ukazuje, že 6,8 % občanov Spojeného kráľovstva v súčasnosti nemá žiaden Bitcoin, ale plánuje do neho investovať. U mužov vo veku od 35 do 44 rokov to bolo 11,6 %.

Vzhľadom na blížiaci sa Brexit sa Bitcoin zdá byť pre niektorých britských investorov relatívne riskantný, najmä vzhľadom na nedávnu volatilitu . Toto je možno jeden z dôvodov, prečo toľko respondentov v súčasnosti nevlastní žiaden Bitcoin. Podľa prieskumu 67,5 % Britov nevlastní žiaden Bitcoin ani nemá v úmysle kúpiť ho.

Ako už CryptoPotato informoval pred niekoľkými týždňami, podobný prieskum sa uskutočnil s 5 000 Američanmi a tiež priniesol zaujímavé výsledky. 64 % všetkých účastníkov uviedlo, že nemalo žiaden Bitcoin a neplánovalo ich kúpiť, zatiaľ čo 6,2 % uviedlo, že už nejaký mali.

Zdroj: https://cryptopotato.com/room-for-adoption-only-5-3-of-uk-citizens-own-bitcoin/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart