Prestávajú ľudia veriť v ICO?

Sme v polovici roka 2018 a zdá sa, že podvody a iné problémy čiastočne pozastavili trh, aby dosiahol tak vysoké hodnoty, aké sme videli ku koncu roka 2017. Veľká miera kritiky a faktorov strachu, ktoré šíria finančné úrady a hlavné médiá, ničí aj tých najoptimistickejších obchodníkov. Prejavuje sa to v klesajúcej dôvere v ICO, ako v metóde získavania finančných prostriedkov, keďže investori sú čoraz opatrnejší, spoločnosti hľadajú alternatívne spôsoby využitia technológie blockchain a objavujú sa nové riešenia crowdfundingu.

Prečo sú ICO pod tlakom?

Podvody a krádeže oslabili krypto komunitu. Jedným z pozoruhodných príkladov je Centra, ICO, ktorý bol obvinený z podvodu zo strany SEC po obdržaní potvrdení od Floyda Mayweathera a DJ Khaleda. Osvedčenia celebrít prakticky zaručujú publicitu, a keď tento rozruch povzbudzuje ľudí, aby podporili “shitcoin”- zanechá to trvalý dojem. Akonáhle sú ľudia oklamaní, ich dôvera sa ťažko získava späť a masívni následovníci Mayweathera a Khaleda zabezpečili, že priestoru ICO bola venovaná veľká pozornosť.

Tvrdenie Jay Claytona, že všetky ICO sú zabezpečené, veľmi nepomohlo. Rýchly rast krypto-priestoru si vyžiadal pozornosť finančných orgánov a mnohí kritizujú nedostatok regulácie. Aj keď výhody blockchain technológie sú zrejmé, nemáme zavedené systémy na ochranu investorov.

SEC nedávno spustila ICO “podvod”, aby poukázala na nebezpečenstvá prítomné v digitálnom priestore. Ešte horšie bolo šialené PR kaskadérstvo Yassina Hankira, ktorý viedol svojich zástancov, aby verili, že vykonal podvod. To bolo široko hlásené krypto spravodajstvom, a mnohí podporovatelia SaveDroidu boli pochopiteľne rozrušení, a niektorí skutočne veria, že stratili životné úspory.

Je pravdepodobné, že ICO bude nahradené lepšími metódami získavania finančných prostriedkov, a to by mohlo umožniť, aby priestor začal poskytovať transparentnosť, ktorú potrebujú investori, regulačné orgány a podniky, ktoré už uvažujú o tom, ako by sa dali zlepšiť súčasné metódy financovania založené na blockchaine, aby sa splnili požiadavky regulačných orgánov a vyriešili sa ich potreby. Nedôvera v priestore viedla k rozšíreným zákazom kryptomien.

Niektoré projekty sa rozhodli vyvinúť vlastné metódy fundraisingu. Napríklad získavanie finančných prostriedkov prostredníctvom “počiatočného zadávania úverov” – novej formy crowdfundingu, ktorá využíva tokeny, ktoré umožňujú podvodníkom prístup a podpísanie úverových zmlúv na blockchain reťazci. Vypožičiavacie prostriedky sú tradičnejším spôsobom získavania peňazí, a ILP umožňujú každému, kto má finančné prostriedky, stať sa veriteľom. To znamená, že začínajúci podnikatelia nie sú závislí od bankárov a pôžičiek.

ICO má od dokonalosti ďaleko a vývojári hľadajú spôsoby riešenia problémov, ktoré narúšajú súčasné ICO. Je pravdepodobné, že je len otázkou času, kým ich neuvidíme nahradené inými systémami. História však ukazuje, že inovácia sa nikdy nezastaví a nemôžeme reálne očakávať, že ICO tu bude navždy.

1

 

Rozumiete ICO a poznáte kritéria pri ich výbere?

V členskej sekcii si naši VIP členovia nájdu videá a návody venované aj tejto téme.

VIP členstvo Kryptotrejder vám dá viac.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart