Prešľap Petra Schiffa – zradila ho vlastná komunita

 A opäť tu máme jeden článok o Petrovi Schiffovi. Tento kryptomenový kritik robí daným aktívam snáď najlepšiu možnú reklamu. Učiť by sa od neho mohol aj „pán oznámení o oznámení,“ zakladateľ kryptomeny Tron a obrovský shiller, Justin Sun. Peter Schiff pred 2 dňami totižto opäť použil svoje obľúbené sociálne médium, Twitter, na to, aby sa spýtal svojich followerov, kedy si myslia, že jedna zlatá tehla bude mať väčšiu hodnotu ako jeden Bitcoin. Výsledky danej ankety ho však určite nepotešili.

Takmer 70% ľudí verí, že cena zlata nikdy neprekoná Bitcoin

Celkovo sa danej ankety zúčastnilo až viac ako 22 000 ľudí. Na vyššie spomenutú otázku im boli poskytnutú 4 odpovede. Jedna zlatá tehla prekoná cenu Bitcoinu za menej ako rok, za menej ako dva roky, za menej ako päť rokov alebo sa to nikdy nestane. Smutnou správou pre Petra Schiffa je to, že táto anketa skončila pre neho najhorším možným spôsobom.

Približne 68% ľudí totižto odpovedalo, že si myslia, že zlatá tehla nikdy neprekoná cenu Bitcoinu. Približne 10% opýtaných si myslí, že zlato prekoná BTC do jedného roka, iba 9,5% si myslí, že tehla zlata bude drahšia ako BTC do 2 rokov a 12,3% si myslí, že sa tak stane do 5 rokov.

Až viac ako 15 000 ľudí, ktorí odpovedali na otázku Petra Schiffa, si teda myslí, že Bitcoin je v tomto ohľade so zlatom neporovnateľný. Rovnako stojí za zmienku aj to, že Bitcoin je približne na polovičnej cene zo svojho ATH, pričom zlato je takmer na tej istej ako svoje ATH (aktuálna cena približne 1 775 dolárov, pričom ATH je na 1 900 dolároch). Najmä Bitcoin tak má ešte veľký potenciál rastu ku svojmu ATH.

Vplyv kryptomenovej komunity na Twitteri

Predtým, ako úplne odsúdime Petra Schiffa (nie, ešte sa tak nestalo), treba sa najprv zamyslieť aj nad tým, ako je možné, že tieto výsledky dopadli tak, ako dopadli. Jeden z najväčších zástancov zlata a zároveň odporca kryptomien a vo vlastnej ankete na Twitteri zažije zdrvujúcu porážku. Ako je to možné?

Jednoducho. Kryptomenoví fanatici sa s tými, ktorí podporujú zlato, nedajú porovnať. Extrémne množstvo z nich followuje Petra Schiffa už iba kvôli tomu, aby pod akýmkoľvek jeho príspevok spomenuli kryptomeny alebo Bitcoin samotný. Takisto veľké množstvo ho sleduje len preto, aby mohlo prekrútiť jeho slová alebo ho v médiach nejako „napadnúť.“ No a práve títo všetci fanatici, ktorí sú naklonení na stranu kryptomien, určite dali hlas BTC, zatiaľ čo zlato zostalo na sucho.

Ak sa zaujímate viac o kryptomeny, tak si prečítajte aj tento článok: Bitcoin prelomil viacero rekordov v jeden deň

Kryptomenová komunita je na Twitteri veľmi silná a tak sa určite dá pochopiť, že v ankete Petra Schiffa BTC bez problémov vyhralo. Rovnako však išlo o veľmi chabý pokus tohto gold-buga o to, aby porovnával cenu digitálneho zlata s tým reálnym. Bitcoin sa totižto obchoduje na hodnote 9 050 dolárov, zatiaľ čo zlato je iba na cene 1 775 dolárov. Prečo tento prieskum spravil a kam s tým mieril je teda viac ako nejasné.

Zdroje: https://cryptopotato.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart