Prelomí super počítač od Googlu Bitcoin?

Krypto komunita reaguje na novú správu, tvrdiacu, že Google dosiahol obrovský prelom v kvantových výpočtoch. Údajne vytvoril kvantový počítač, ktorý dokáže vykonať výpočet, ako žiaden iný procesor na Zemi nemá schopnosť spracovať.

Podľa The Financial Times unikol dokument, napísaný špecialistami z Googlu, tvrdiaci, že spoločnosť dosiahla „kvantovú nadradenosť, nadvládu“. Inými slovami, Google vytvoril kvantový počítač, ktorý dokáže vykonať výpočet, ako žiaden iný počítač na Zemi nemá schopnosť spracovať.

Dokument vedcov Googlu, ktorý bol krátko zverejnený začiatkom tohto týždňa na webovej stránke NASA, predtým, ako bol odstránený, tvrdil, že ich procesor bol schopný vykonať výpočet za 3 minúty a 20 sekúnd, ktorý by trval dnešnému najpokročilejšiemu klasickému počítaču, známemu ako Summit, približne 10 000 rokov.

Kvantové počítače používajú vlastnosti atómov a molekúl na vytváranie systémov, ktoré dokážu súčasne preskúmať niekoľko možných riešení problému. Mnoho odborníkov sa domnieva, že kvantová technológia by mohla byť použitá na rozlúsknutie moderných metód kryptografie, ktoré udržiavajú internet v bezpečí.

Hrozba pre kryptografický svet je natoľko reálna, že National Security Agency (NSA) v súčasnosti pracuje na vývoji nových techník, ktoré sú odolné voči kvantovým výpočtom. Tieto správy sa dostali na titulnú platformu subreddit, kde krypto zástancovia premýšľali o možnom vplyve, ktorý by tento pokrok mohol mať na blockchain technológie.

Otázkou je, či a kedy kvantové výpočty môžu prelomiť dlhé reťazce písmen a čísiel, známych ako súkromné kľúče, ktoré používatelia Bitcoinu potrebujú na prístup k svojim finančným prostriedkom.

Špecialisti spoločnosti Google zatiaľ hovoria, že ich kvantový počítač dokáže „vykonať iba jeden vysoko technický výpočet“, naznačujúc, že bude trvať roky, kým táto technológia dokáže vyriešiť problémy v skutočnom svete.

Ale podľa dokumentu, citovaného The Financial Times, Google očakáva, že sa táto technológia bude vyvíjať dvojnásobkom rýchlosti tradičných počítačových procesorov.

Steve Brierley, poradca v oblasti kvantových technológií pre vládu Spojeného kráľovstva, tvrdí, že Google urobil veľký krok vpred.

„Je to významný míľnik a prvýkrát, keď niekto ukázal, že kvantové počítače môžu vôbec prekonať klasické počítače. Je to úžasný úspech.“

Google samotný to zatiaľ odmietol komentovať.

Zdroj:https://dailyhodl.com/2019/09/23/will-googles-quantum-supremacy-achievement-break-bitcoin/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart