Predseda Svetovej banky: Distributed Ledger Technology (DLT) má “obrovský potenciál”

Predseda Svetovej banky- Jim Yong Kim uviedol, že banka by mala držať krok s inovatívnymi technológiami. Vyjadril sa tak v Medzinárodnom menovom fonde (MMF) a na výročnom stretnutí Svetových bánk na Bali.

Kim sa zameral na dôležitosť boja proti chudobe pri zvyšovaní prosperity a poukázal na to, že v technologickom svete existujú inovácie, ktoré nám môžu pomôcť preklenúť generácie zlých praktík…tie generácie, ktoré budú trvať večne, z hľadiska zníženia korupcie.

,,Hovorili sme o kryptomenách a myslíme si, že Distributed Ledger Technology (DLT) má obrovský potenciál. V auguste bol vydaný prvý dlhopis, kde sme vytvorili, pridelili, previedli a spravovali celý jeho obsah prostredníctvom technológie blockchain.”

Rozmiestnenie blockchainu pomohlo znížiť papierovanie a náklady, a je to niečo, čo môže byť veľmi užitočné v budúcnosti.
Cieľom Svetovej banky je rozvíjať univerzálny prístup k finančným službám do roku 2020, čo sa podľa predsedu Svetovej banky nebude diať bez hlbšej angažovanosti v technologickom svete.

Ako už bolo oznámené, Svetová banka a Commonwealth Bank of Australia (CBA) vydali verejnú pôžičku výlučne fungujúcu na blockchain- záväzok vo výške 73,16 milióna dolárov zahŕňa dvojročné dlhopisy, ktoré sa údajne vyrovnali 28. augusta a boli ocenené tak, aby priniesli výnos vo výške 2,251%.

Po pozitívnych výsledkoch blockchain platformy Arunma Oteh, pokladník Svetovej banky, uviedol, že banka bude naďalej hľadať spôsoby, ako využiť nové technológie, aby sa kapitálové trhy stali bezpečnejšími a efektívnejšími.
Predseda Svetovej banky predtým vyjadril kritiku voči digitálnym menám. V rozhovore s CNBC v októbri minulého roka Kim zdieľal svoje vzrušujúce názory ohľadom technológie blockchain, pričom berie na vedomie riziká blokových derivátov, ako je Bitcoin. Potom však povedal:

,,Technológia Blockchain je niečo veľkolepé a veľmi dôležité, a ak s ňou budeme pokračovať, sme si istí, že nebude zneužívaná, ale využitá na správnu vec. “

Zdroj: 1


POZOR! Dnes je posledný deň najnižších cien za posledný rok. (oslavujeme výročie) 

Nieje to len o signáloch, snažíme sa pre vás prinášať tie najčerstvejšie informácie skrz naše články a príspevky.

Prinášame vám pohľad na široké spektrum kryptomien, ich grafov a fundamentov, na základe čoho sa vám bude ľahšie rozhodovat pri výbere tej správnej. #GO a #PRL dnes potešili.

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart