Predseda Fedu prejavil podporu sukromným krypto transakciám

Predseda Fedu Jerome Powell včera ráno pred parlamentným výborom pre finančné služby vypovedal o stave americkej ekonomiky a menovej politiky. Počas svojho prejavu predseda Powell uznal potrebu súkromia a súkromných krypto transakcií, čo vyvolalo býčí sentiment na sociálnych médiách.

Súkromie je dôležité

Ako poznamenal zakladajúci partner spoločnosti Morgan Creek Capital Management, Anthony Pompliano, sentiment sa na sociálnych médiách rozprúdil, po tom, čo včera ráno prednášal predseda Fedu Jerome Powell na Capitol Hill. Predseda Powell včera ráno hovoril s Výborom pre finančné služby domu takmer 3 hodiny.

Šéf Fedu hovoril o rôznych témach súvisiacich s kryptom vrátane Facebookovej krypto Libra a dôsledkov, ktoré môže mať digitálna mena gigantu sociálnych médií na menovú politiku. Zaoberal sa aj nedávnymi injekciami likvidity na trhu Repo a ich volatilitou.

Predseda Powell sa zaoberal aj hospodárskymi výzvami, ktoré predstavuje vypuknutie vírusu Corona a vedľajší účinok, ktorý sme mohli vidieť v ekonomike. Včera sa tiež venoval kybernetickému útoku spoločnosti Equifax čínskymi hackermi a ochrane finančných údajov.

Powell tiež vystúpil na podporu súkromných krypto transakcií, ako sú transakcie ponúkané súkromnými mincami ako Monero a Z-cash. Predseda pripustil, že plne transparentný systém, v ktorom každý môže vidieť finančné transakcie a zostatky ostatných, nie je pre americké hospodárstvo ideálny.

FED sa pokúša navýšiť infláciu

Predseda Powell povedal, že inflačný cieľ FED vo výške 2% je v skutočnosti nižší, ako sa v súčasnosti požaduje, a že cieľom menovej politiky FED je dosiahnuť cieľ 2%.

Predseda Powell uviedol, že za posledných 25 rokov sa nachádzame v prostredí s nízkou úrokovou mierou, čo môže negatívne ovplyvniť schopnosť FED stimulovať ekonomiku počas hospodárskeho poklesu.

FED prehodnocuje svoju menovú politiku a stratégiu vzhľadom na hospodársku klímu s nízkymi úrokovými sadzbami, ktorej stále čelíme.

Ak hospodárstvo oslabí a my máme nízke úrokové sadzby, možno bude potrebné, aby sa do neho zapojila fiškálna politika a pomohla FED stimulovať hospodárstvo. FED tiež hľadá prechod od súčasných operácií Repo.

Plánujú tiež spomaliť svoju nákupnú mieru a zvýšiť svoju súvahu viac v súlade s dopytom po záväzkoch FED. Menová politika je pre Hodlerovu dobrá, pretože keď zvyšujú mieru inflácie viac v súlade s ich cieľom, môžeme očakávať nárast cien krypto-aktív v dolároch.

zdroj: https://bitcoinist.com/fed-chairman-shows-support-of-private-crypto-transactions/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart