Predbehne Kanada s Bitcoin ETF Američanov?

Spoločnosť 3iQ očakáva spustenie Bitcoin ETF v tomto štvrťroku po „priaznivom“ rozhodnutí najvyššieho kanadského regulačného orgánu cenných papierov. Paradoxne poskytovateľom úschovy a dohľadu sú americké inštitúcie, čo naznačuje, že kanadskí regulátori majú miernejší prístup.

Ontario Securities Commission (OSC) rozhodla, že povolí manažérovi kryptofondov 3iQ vydať prospekt pre svoj potenciálny bitcoinový fond, s ktorým sa bude obchodovať na burze, čo signalizuje, že najvyšší kanadský regulačný orgán sa pravdepodobne chystá schváliť spustenie prvého Bitcoin ETF v krajine.

Firma 3iQ, sídliaca v Toronte, v tlačovej správe v stredu uviedla, že jej plánovaný uzavretý BTC fond s názvom „The Bitcoin Fund“ prešiel do záverečnej fázy posudzovania OSC a že očakáva, že dostane povolenie na spustenie na významnej kanadskej burze už v tomto štvrťroku.

3iQ vykreslila toto rozhodnutie ako záver troch rokov práce s divíziou investičných fondov a štruktúrovaných produktov OSC a presvedčila regulátora, že fond bude schopný vyriešiť otázky „stanovovania cien, úschovy, auditu a verejného záujmu“.

Kanada porazí USA v bitke o Bitcoin ETF

Táto správa príde mnohým ako studená sprcha v histórii Bitcoinu po rokoch a rokoch neúspešného úsilia o spustenie BTC ETF v Spojených štátoch. Tradične sa očakávalo, že Bitcoin ETF môže do trhovej kapitalizácie vložiť desiatky, ak nie stovky miliárd dolárov tým, že Bitcoin sa začlení do mainstreamových finančných produktov, ako sú dôchodkové a podielové fondy.

Zdá sa, americký náprotivok OSC, Securities and Exchange Commission (SEC), za posledné dva roky vytvorila záfalú situáciu medzi zástancami Bitcoinu a svojimi vlastnými členmi, pričom zamietla viac ako deväť žiadostí, uvádzajúc obavy najmä z úschovy a dohľadu nad trhom.

Je neuveriteľné, že poskytovateľom úschovy a dohľadu pre spoločnosť 3iQ sú americké inštitúcie, čo naznačuje, že kanadskí regulátori majú miernejší, ak nie progresívnejší pohľad na to, ako by sa mohol bitcoinový fond bezpečne riadiť na trhu s cennými papiermi. 3iQ plánuje zveriť Bitcoin fond spoločnosti Gemini Trust Company a zároveň používať VanEck pre svoje indexové a trhové údaje. Obe firmy majú sídlo v New Yorku a paradoxne sa zaraďujú medzi zamietnutých ETF žiadateľov SEC-u.

Ak OSC dá poslednú zelenú plánu 3iQ – čo vyzerá ako pravdepodobný výsledok – SEC môže byť prinútená prehodnotiť svoj očividne prísny postoj k Bitcoin ETF.

Zdroj: https://cryptoslate.com/3iq-expects-to-launch-bitcoin-etf-this-quarter-after-favorable-ruling-from-canadas-top-securities-regulator/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart