Prečo prekonanie hranice 10 000$ za Bitcoin je tento krát významnejšie ?

Krypto investori sú nadšení, keď sa cena BTC prvýkrát od septembra dostala nad 10 000 dolárov. Na rozdiel od predchádzajúcich nárastov údaje naznačujú, že tento krok predstavuje významný miľník a skutočné oživenie ceny.

Analytici sledujú pozitivné signály pre Bitcoin

Cena Bitcoinu začala vykazovať známky oživenia už vlani v marci, keď sa po výraznom poklese cien začala pohybovať nad 4 000 dolárov. Avšak toto oživenie nebolo až také stabilné. Bitcoin niekoľko krát priniesol obrovské zisky no zároveň vždy prudko klesol a obral o kapitál ľudí, ktorí ho kupovali na vrcholoch.

Tento aktuálny rast nad 10 000 vyzerá odlišne. Analytici z krypto ale aj z finančného sektoru ukazujú údaje, ktoré naznačujú oveľa silnejší Bitcoin ako kedykoľvek predtým. Cítiť tu aj určitú stabilitu.

Analytici Willy Woo poznamenali, že rýchlosť vstupu investorov sa zvyšuje

Táto metrika je dôležitá, pretože naznačuje skôr túžbu držať Bitcoin dlhodobo ako uchovavatela hodnoty, ako zapojiť sa do krátkodobého obchodovania.

Zvyšuje sa aj záujem spotrebiteľov. Pojmy „Bitcoin“ a „kryptomena“ sa v službe Trendy Google zvyšujú. Celkový objem obchodov s Bitcoinom je navyše na väčšine hlavných búrz.

Nadchadzajúci halving a s ním aj zníženie odmeny pre ťažiarov na polovicu je, samozrejme, ďalším silným znakom toho, že oživenie je skutočné.

K pozitívnym ukazovateľom sa pridáva skutočnosť, že mnoho potenciálnych investorov čakalo na vedľajšej koľaji od doby, keď sa pred dvoma rokmi začala krypta zima. Známka 10 000 dolárov je významným psychologickým bodom, ktorý mnohých bezpochyby podnieti vstúpiť na trh.

Stojí za zmienku tiež povedať, že napriek početným krátkodobým cenovým poklesom bol Bitcoin v roku 2019 pozoruhodne výnosným aktívom, keď porazil všetky ostatné triedy aktív. Tento súčasný cenový pohyb by preto nemal byť prekvapením.

Bitcoin ostáva naďalej volatilný

Oživenie cien Bitcoinu nezmení riziko spojené s jeho obchodovaním a volatilitu trhu. Najmä rýchle zvýšenie hodnoty je takmer vždy nasledované poklesom, keď ziskoví jedinci a spoločnosti začínajú predávať. Cenové výkyvy by sa mali naďalej očakávať, a to aj v prípade, že budeme pokračovať v bull rune.

Oživenie sa prejavuje aj na altcoinovon trhu a ich hodnoty pravdepodobne budú mať vplyv aj na cenu Bitcoinu, pretože obchodníci pohybujú svojimi aktívami na celom trhu. Akákoľvek analýza ceny Bitcoinu sa teda musí zhodovať s dôkladným preskúmaním iných kryptomien.

Je preto dôležité pochopiť, že investičné základy Bitcoinu sú omnoho významnejšie ako jeho súčasná cena. Bez ohľadu na krátkodobé zisky alebo straty má hlavná kryptomena za chrbtom vietor s rastúcou dôverou investorov, ktorí vidia budúcnosť vo svetlej budúcnosti.

Zdroj: https://bitcoinist.com/bitcoin-price-break-above-usd-10k-for-real/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart