Prečo je mining Bitcoinu stále veľmi lukratívnym biznisom?

Ceny Bitcoinu sú stále extrémne volatilné a, ako sme videli cez víkend, v oboch smeroch dochádza k divokým výkyvom. Tento trend bude pravdepodobne pokračovať, až kým sa distribúcia nevyrovná a na druhej strane, mining BTC mal v posledných rokoch oveľa plynulejšiu jazdu.

Kumulatívny výnos z miningu BTC dosahuje 16 miliárd dolárov

Epický bull run v roku 2017 spôsobil množstvo zásadných zmien v krypto prostredí. Dovtedy málo veľmi málo ľudí vedomosti o Bitcoine a ešte menej o všetkých tých altcoinoch. Do troch mesiacov sa ceny všetkých hlavných krypto aktív strojnásobili a stále stúpali. „The moon and Lambo culture“ rástla a mnoho ľudí zarobilo veľa peňazí.

Potom prišiel nevyhnutný pokles a s ním klesajúce ceny a množstvo regulácií. Bitcoin sa za jediný rok prepadol o 84 %, aby skončil na hranici pod 4 000 dolárov. Niekoľko minerov bolo prinútených vypnúť svoje súpravy, čo malo za následok pokles hash power a obtiažnosti.

Kumulatívne však príjmy pre minerov naďalej stúpajú a teraz dosahujú ekvivalent približne 16 miliárd dolárov. Vedúci výskumný analytik Elias Simos sa zaoberal týmito číslami a všimol si, že koncom roku 2017 nastal bod zlomu.

„Doteraz BTC mineri od začiatku roka 2013 dostali v odmenách za nájdenie bloku 16 miliárd dolárov. V tých 4 rokoch pred ATH (maximálna cena) vyťažili mineri 2,5-krát menej ako za posledné približne 2 roky. Vyzerá to tak, že vrchol roku 2017 bol skutočným bodom zlomu.“

Aj keď ceny klesali počas celého roka 2018, kumulatívne výnosy z miningu naďalej stúpali. Napriek tomuto poklesu urobil hash rate presne to isté a tiež stúpal. To znamená, že veľmi málo minerov skutočne odstavilo svoje súpravy a hodlovalo počas toho poklesu s veľkou istotou, že ceny sa vrátia säť na nasledujúci rok, čo aj urobili.

Riziko sa vyplatilo a teraz sa s BTC obchoduje o 190 % vyššie, ako to bolo počas najnižšej úrovne v roku 2018.

Mining gigant sa uchádza o IPO v USA

V súvislosti s tým sa bitcoinový hardvérový mining gigant Canaan uchádza initial public offering (IPO) v USA, to znamená zalistovanie akcií. Podľa Bloombergu druhý najväčší výrobca mining súprav na svete pri včerajšom predložení pre Securities and Exchange Commission uviedol veľkosť IPO na 400 miliónov dolárov.

Konkurenčná spoločnosť Bitmain, svetový líder v oblasti mining hardvéru pre Bitcoin, ktorá nedávno predstavila nové zariadenie v USA, zvažuje IPO v Hong Kongu ale zatiaľ sa jej to nepodarilo.

Zdroj: https://bitcoinist.com/why-bitcoin-mining-is-still-a-very-lucrative-venture/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart