Prečo BAT kleslo o 28% po pridaní na Coinbase ?

Od 8.novembra v priebehu 48 hodín klesla cena BAT po pridaní na Coinbase až o 28%.

V piatok klesla cena voči doláru o 20% a v sobotu nasledovalo ďalších 8. Zvláštne je, že tento pokles nasledoval po pridaní tejto kryptomeny na najväčšiu krypto-fiat burzu na svete, Coinbase.

Prečo však BAT a ZRX signifikantne narástli v prvom rade?

3.novembra Coinbase oficiálne prehlásilo, že BAT bude možné obchodovať na Coinbase Pro, v menovom páre s USDC, stablecoinom vytvoreným spoločnosťami Coinbase a Circle. O šesť dní neskôr bola integrácia BAT na platforme dokončená.

Po týchto pozitívnych správach a úspešnej integrácii BAT cena prudko klesla z 0.36$ na 0.29$, teda približne -19.5%. V deň oficiálneho spustenia obchodovania s BAT táto mena zažila jeden z najhorších prepadov za posledné mesiace.

Tento prepad bol však neobvyklý hlavne v tom, že pridanie BAT na Coinbase znamená, že podľa smerníc amerického SEC nie je BAT považovaný za cenné papiere, aspoň nie v očiach Coinbase. Keďže sa Coinbase v máji vyjadrilo, že nepridá žiadnu kryptomenu bez súhlasu lokálnych regulačných úradov, môžeme tvrdiť že ZRX aj BAT nie sú považované za cenné papiere. Napriek tomu však utrpeli obe kryptomeny po integrácii na túto platformu veľké straty a dostali sa na cenovú úroveň spred ohlásenia o pripravovanom pridaní.

Buy the rumor, sell the news

Pohyb BAT aj ZRX si môžeme vysvetliť jednoducho takzvaným „buy the rumor, sell the news“ trendom, ktorý je typický hlavne pre kryptomeny. Ľudia nakupujú na základe rôznych klebiet, čo sa prejavilo aj na cene týchto mien, ktoré postupne rástli pred pridaním na Coinbase. Po dokončení sa však obe prepadli.

Hlavne počas medvedieho trhu (keď je tlak zo strany predajcov väčší než zo strany nákupcov) veľa ľudí hľadá zisk v krátkodobých udalostiach.

Zdroj: 1


Zhodnotíme pre vás kryptomeny z hľadiska fundamentov a technickej analýzy. Pridajte sa do našej VIP a my vám sľubujeme, že získate všetky informácie ako na tácke. 

Pravidelne robíme nie len technické ale aj fundamentálne analýzy. Jedna fundamentálna analýza predsavuje 4-5 strán čistého čítania, s celkovou analýzou teamu, uzavretých partnerstiev, plánov do budúcna a analýzou produktu, ktorému sa daný projekt venuje. Zakúpiť osobitne balík fundamentálnych analýz si viete TU. (Aktuálne máme 7 fundamentalných analýz menej známych mien s velkým potenciálom) 

Nepozerajte si ostatné produkty kryptotrejder. Všetko, čo chcete, už v našej VIP máte.

CHCEM VSTÚPIŤ DO VIP SKUPINY 

Pre platbu v kryptomene použite tento formulár 

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart