Prečo americké voľby neovplyvnia cenu Bitcoinu?

Americké voľby sú bezpochyby jednou z najpodstatnejších udalostí tohto roku. Výsledky týchto volieb často ovplyvňujú všetky trhy, pretože investori sa často riadia tým, akú politiku vzhľadom ku finančnému svetu má daný prezident presadzovať počas svojho volebného obdobia. Napríklad zvolenie Trumpa bolo spojené s pomerne veľkým chaosom, ktorý sa však na trhoch rýchlo ukľudnil a postupom času premenil až na dlhodobý rast amerických akcii, ktorým sa Trump neustále chválil.

Nezáleží kto vyhrá

Samozrejme, že v tom čase rástol aj Bitcoin (v rokoch 2016- 2017), avšak to určite nebolo zvolením Trumpa. Je teda na mieste očakávať, že v týchto voľbách bude reakcia kryptomenových trhov iná? Možno ešte lepšia otázka je, či vôbec nejaká reakcia na trhoch bude? V prvom rade sa treba zamyslieť nad tým, na aký časový horizont sa pozeráme. Pokiaľ ste trader, ktorý len netrpezlivo čaká na zvýšenú volatilitu, tak sa práve budúci týždeň môžete takejto aktivity dočkať. Na to, ktorý smer bude prevažovať (či dole alebo hore) je samozrejme priskoro hovoriť, všetko však bude záležať od toho, ako skončia voľby v porovnaní s aktuálnymi očakávaniami (ktoré sú stále tesnejšie a tesnejšie).

Avšak z dlhodobého hľadiska, by americké voľby nemali mať vôbec vplyv na cenu Bitcoinu. Očakáva sa, že BTC už čoskoro vstúpi do bullrunu (ak v ňom už nie je) a šanca, že práve voľba amerického prezidenta, by mala rast najväčšej kryptomeny nejako ovplyvniť, je iba minimálna v dlhodobom horizonte.

Prečítajte si tiež: Po Roubinim sa s kritikou vrátil aj Peter Schiff – kryptomeny označil za najväčšiu bublinu v histórii!

To si myslí stále viac a viac kryptomenových analytikov a expertov, ktorí poukazujú na to, že či už bude lídrom USA Joe Biden alebo Donald Trump, tak FED bude stále tlačiť extrémne množstvo peňazí, čo je z dlhodobého hľadiska pre Bitcoin pozitívnou správou. Myslí si to napríklad aj CEO Grayscalu, Barry Silbert, ktorý sa na svojom Twitteri podelil o názor na túto tému pred dvoma dňami veľmi stručne.

„Trump vyhrá = brrrr
Biden vyhrá = brrr
Nech sa stane čokoľvek, Bitcoin vyhrá“

Tak znel jeho tweet v ktorom vyjadril to, čo si myslia asi všetci kryptomenoví fanúšikovia. V aktuálne situácii, kedy sa celý svet stále zviera v koronakríze a vyhliadky do budúcnosti, minimálne v krátkodobom horizonte, nie sú určite optimistické, je viac ako jasné, že centrálne banky budú pokračovať s tlačením peňazí a rôznymi stimulmi.

Rastúca podpora pre BTC

Amerika je toho skvelým príkladom, keďže iba tento rok bolo vytlačených 22 % z celkovej ponuky US doláru. To znamená, že hrozba inflácie je určite aktuálnejšia, ako kedykoľvek predtým a práve deflačné aktívum ako Bitcoin môže pomôcť investorom ochrániť svoj majetok pred poklesom na hodnote.

Práve preto nie je toto vyhlásenie Barryho Silberta nejako prekvapivé. Dá sa navyše očakávať, že takýchto vyjadrení bude v najbližšom čase len a len pribúdať zo strany nielen kryptomenových analytikov a expertov, ale takisto aj zo strany portfólio manažérov alebo hedž fond manažérov. Navyše sa do tejto kategórie aktívne zapájajú aj poprední predstavitelia rôznych spoločností, ako tomu napríklad spravil teraz Barry Silbert, alebo ako vidíme od Michaela Saylor a Jacka Dorseyho.

Zdroje: https://zycrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart