Prebúdza sa ďalšia veľryba? Bitcoiny z roku 2009 bol presunuté!

Pomerme veľký rozruch nastal dnes v kryptosvete potom, čo bitcoiny, ktoré boli vyťažené ešte v roku 2009, boli presunuté na 2 rozdielne adresy. Ihneď sa objavilo množstvo špekulácii o tom, že tieto BTC môžu patriť Satoshi Nakamotovi. To by v kryptomenovom svete nepochybne vyvolalo obrovské množstvo otázok. Čo konkrétne sa teda dnes stalo?

Bitcoiny z roku 2009 poslané na dve adresy

Známy kryptomenový Twitter účet Whale Alert dnes informoval o tom, že 40 BTC bolo preposlaných z adresy, ktorá bola neaktívna od roku 2009. Ďalších približne 10 BTC bolo poslaných do inej peňaženky. Tá mala údajne daný obnos prerozdeliť na menší počet iných kryptomien a tie posielať ďalej.

Najväčšou otázkou samozrejme aktuálne ostáva to, kto je za daným pohybom. Mnoho zahraničných portálov informuje o neznámej veľrybe, ktorá mala obdŕžať BTC ešte v roku 2009 a odvtedy ich nijako nevyužívať. Práve teraz preto tento pohyb v hodnote zhruba 390 000 dolárov vzbudzuje pozornosť.

Mnoho kryptomenových analytikov si totižto myslí, že sa „chystá niečo veľké.“ To si myslí aj analytik spoločnosti Coin Metrics, Antoine Le Calvez, ktorý upozornil na to, že podobná udalosť sa naposledy odohrala v auguste roku 2017.  A všetci dobre vieme, čo sa v daný rok v kryptomenovom svete udialo.

O koho ide?

Mnoho ľudí si myslí, že peňaženka, z ktorej boli bitcoiny poslané patrí Satoshimu Nakamotovi, avšak táto možnosť nie je založená na žiadnych faktoch. Dokonca hneď niekoľko portálov a analytikov ihneď preukázalo, že Satoshi nie je majiteľom tejto adresy. Kto ním teda ale je?

Mohlo by sa vám tiež páčiť: 10,000 obchodov vo Francúzsku odteraz predáva Tezos

Craig Wright! Aspoň on si to teda myslí, kedže túto adresu prehlasoval za svoju ešte počas súdnych pojednávaní s Irou a Davou Kleimanovými. Wright si aj na túto adresu nárokuje kvôli tomu, že sa ešte stále vydáva za právoplatného Satoshiho Nakamota. To však bolo vyvrátené hneď niekoľkými ľuďmi z kryptomenového sveta. Ešte minulý rok napríklad jeden používateľ Memo.cashu vytvoril správu, v ktorej vyhlásil Craiga Wrighta za podvodníka a klamára. A ani zďaleka nebol jediný.

Zdroj: https://www.theblockcrypto.com/

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart