Porsche zvyšuje investície do nových technológií so zameraním na blockchain a stratups AI

Nemecký výrobca automobilov Porsche AG zvýši svoje investície do začínajúcich podnikov so zameraním na technológiu blockchain a umelú inteligenciu (AI) – o približne 176 miliónov dolárov v priebehu nasledujúcich piatich rokov.

Zvýšenie celkových investícií Porsche do aktivít rizikového kapitálu na ďalších päť rokov bolo vyvolané potrebou získania prístupu k trendom, novým technológiám a obchodným modelom. Investície sa budú zameriavať na podniky, ktoré majú skúsenosti so zákazníkmi, mobilitou a digitálnym životným štýlom, ako aj s budúcimi technológiami vrátane blockchainu, umelej inteligencie a virtuálnej a rozšírenej reality.

Lutz Meschke, podpredseda a člen výkonnej rady pre financie a informačné technológie spoločnosti Porsche AG poznamenal, že spoločnosť musí podstatne zmeniť svoj obchodný model, aby mohla vidieť úspech v budúcnosti.

,,K dnešnému dňu sa inovácia vo veľkej miere riadila technológiou a so silnými väzbami na súčasné kľúčové kompetencie… Je dôležité budovať silný ekosystém s kompetentnými partnermi.”

Začiatkom tohto roka spoločnosť Porsche začala skúmať použitie blockchain aplikácií vo svojich vozidlách v spolupráci s Berlínskym startupom XAIN. Spoločnosť Porsche Ventures už je menšinovým akcionárom vo firme, ktorá používa blockchain na správu histórie starých vozidiel.

Daimler AG, automobilový výrobný gigant známy svojimi značkami Mercedes-Benz a Smart, ukázal, že testuje vlastnú digitálnu meny založenú na blockchaine- MobiCoin, ktorá by odmenila vodičov za šoférovanie šetrné k životnému prostrediu.

V marci vyhlásil ďalší automobilový výrobca- Audi, že testoval technológiu blockchain na spracovanie fyzickej a finančnej distribúcie.

Zdroj: 1

Pridaj komentár

Zatvoriť menu
×

Cart